top of page

KARAVAN HAKKINDA MUTLAKA BİLMENİZ GEREKENLER


Karavan kiralama hakkında detaylara yer verilen bu makaleyi okuduktan sonra kendinizi nasıl organize edebileceğinizi , hangi önlemlerin alınması gerektiğini, kiralık karavanın sahip olması gereken en önemli özelliklerin neler olduğunu, yanınızda neler bulundurmanız gerektiğini detaylı bir şekilde öğrenmiş olacaksınız.


Kiralama, kapasite ve tercihler açısından ihtiyaçlarınıza ilişkin fikirlerinizi netleştirecek dört tip karavan vardır: üst kabin, alçak profiller, karavanlar ve sözde minibüs veya saf karavanlar.


Karavan almadan veya kiralamadan önce bu dört karavan tipinin mutlaka farklılıklarını, sağlayacakları konforu detaylı bir şekilde öğrenmeniz gerekmektedir. Felsefe ve düşüncelerin ötesinde, insanlar bu tür bir tatili gerçekten aileleri için istediklerinden bu özellikleri sahada test etmenin önemli olduğunu düşünüyor. Bu özellikleri deneyimlemek sizi karar verme sürecinde kesinlikle koruyabilir.


Karavan tipine ve ağırlığına göre hangi ehliyetlerle kullanabileceğinizi mutlaka öğrenmeniz gerekmektedir.


Gittiğiniz yerin zemin yapısına mutlaka dikkat etmeniz gerekmektedir. Karavanın kuma, çamura saplanması tatilinizin sorunlu geçmesine sebep olabilir.


Eğer kalabalık bir grup olarak bir karavan konaklaması düşünüyorsanız karavanın buna uygun olup olmadığını belirleyip ona göre plan yapmalısınız.


Eğer mutfak kısmında soğutucu ve ısıtıcı olanağı varsa bir kaç günlük yemeği evde hazırlayabilirsiniz. Sonrasında yemek pişirebilir, hazır yiyecekleri ısıtarak tüketebilirsiniz.


Karavan içerisini çok eşya ile doldurmanız hem alan hem de karavan kapasitesi anlamında sizi zora sokacaktır. Yeteri kadar malzemeyi depolamanız ve bu malzemeleri karavan içerisinde yer alan doğru alanlara koymanız önem taşımaktadır.


Karavan içerisinde ki siyah ve gri suyun boşaltılmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Gri su duş ve lavabodan gelen su iken siyah su wc suyudur. Bunları belirlenmiş doğru yerlere boşaltmanız gerekmektedir.


Su kaynaklarına yakın olmanız zaman avantajı sağlayacağı gibi kamp alanını terk etmenize de gerek kalmayacaktır.


Bu maddelerden en önemlisi ise karavan satın aldığınız, kiraladığınız firmanın karşılaşacağınız sorunlar ve destek duyduğunuz her anda yanınızda olması ve güvenilir olmasıdır. Campervan Turkey karavana dair her konuda yanınızda olmaya devam ediyor.

Comentarios


bottom of page