top of page

KARAVAN AKÜSÜ HAKKINDA DİPNOTLAR


Karavan, sizin ve ailenizin yaşamak üzere olduğunuz eğlenceleri ve maceraları birlikte yaşayan bir "seyahat arkadaşıdır"! Ama tüm "iyi arkadaşlar" gibi, karavanında ilgiye ihtiyacı vardır ...


Söylemesi garip ancak çoğu zaman aracımızda meydana gelebilecek hafife alınan bir sorun, servis aküsünün kontrolünün olmamasıdır. Akü, karavanın gerçek kalbi, enerjinin atan merkezidir ve işlevinin merkeziliği göz önüne alındığında, ara sıra yapılan bir kontrol asla zarar vermez ...


Akünün yaşı, çalışması için önemlidir. İlk bakışta temiz, parlak ve bozulmamış görünümünü koruyan kullanılmış bir akü satın alabilirsiniz. Fakat bu biraz risklidir. Zamanla meydana gelen bozulmanın, güç ve verimlilik eksikliğine, kullanımın tamamen imkansızlığına kadar yol açabilir. Bu yüzden akülerin "kimlik kartına" dikkat edin!


Akü biterse şarj etmeyi unutmayın. Karavanınızın aküsünü sürekli ve uzun bir süre enerjisiz, boşalmış halde bırakmak, süresini düşündüğünüzden daha fazla etkiler.


Akü şarj cihazına dikkat edin! Eski veya arızalıysa, şarj cihazının kullanımı her şeyden daha zararlı olabilir. Bataryada da onarılamaz bir şekilde hasar görme riski olan gerçek onarılamaz bir hasar meydana getirebilir.


Karavan açıkken bir kaç dakika aküyü şarj etmek için yeterli değildir. Bir servis akünün şarj süresi 30 dakikadan bir kaç saate kadar değişebilir. Sadece aracınızı birkaç dakika açık bırakarak aküyü şarj etmeye çalışmak gerçekten çok az işe yarar.


Eğer uzun süre karavan kullanmayacaksanız aküyü mutlaka farklı periyotlarda şarj etmeniz gerekmektedir.Comments


bottom of page