top of page

Karavanınızı Adnan Menderes Havalimanı'ndan alın ve İzmir'de kamp yapın.


Karavanınızı Adnan Menderes Havalimanı'ndan alın ve İzmir'de kamp yapın.
Karavanınızı Adnan Menderes Havalimanı'ndan alın ve İzmir'de kamp yapın.

İzmir, Türkiye'nin en güzel ve tarihi şehirlerinden biri. İzmir'de kamp yapmak isteyenler için birçok seçenek var. Ancak en konforlu ve ekonomik seçenek Adnan Menderes Havalimanı'ndan karavan kiralamak. Bu yazımda sizlere karavan kiralama ve İzmir'de kamp hakkında bilmeniz gerekenleri anlatacağım.


Karavan kiralamak çok kolay. Önceden rezervasyon yaptırdığınız karavanınızı Adnan Menderes Havalimanı'ndaki Campervan Türkiye'den teslim alabilirsiniz. Karavan kiralama ücreti karavanın büyüklüğüne, donanımına ve kiralama süresine göre değişmektedir. Karavan kiralama ücretine yakıt, sigorta ve vergiler dahildir. Karavanınızı aldıktan sonra İzmir'de istediğiniz yere gidebilir ve İzmir'de kamp yapabilirsiniz.


İzmir'de kamp yapabileceğiniz birçok yer var. Örneğin Çeşme Yarımadası'nda denize sıfır kamp alanları bulabilirsiniz. Burada hem denizin hem de doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Çeşme Yarımadası'nda tarihi ve kültürel yerleri de gezebilirsiniz. Çeşme Kalesi, Alaçatı Taş Evleri ve Ilıca Kaplıcaları bunlardan bazıları.


Bir diğer seçenek ise Foça'da kamp yapmak. Foça, İzmir'in kuzeyinde yer alan bir sahil kasabası. Foça'da hem doğal hem de tarihi güzellikleri görebilirsiniz. Foça'nın en meşhur özelliği fok balıklarının yaşadığı adalarıdır. Bu adalara tekne turu ile gidebilir ve fokları yakından görebilirsiniz. Foça'da ayrıca Phokaia Antik Kenti, Beşkapılar Kalesi ve Fatih Camii gibi tarihi yerleri de ziyaret edebilirsiniz.


İzmir'in iç kesimlerinde kamp yapabileceğiniz yerler de mevcut. Özellikle Bergama'da hem doğal hem de kültürel zenginlikleri bulabilirsiniz. Bergama'da Pergamon Antik Kenti, Kızıl Avlu, Asklepion ve Bergama Müzesi gibi görülmeye değer yerler bulunmaktadır. Bergama'da ayrıca doğal güzelliklerden biri olan Bakırçay Vadisi'nde kamp yapabilirsiniz.


İzmir'de karavanla kamp yapmak hem konforlu hem de ekonomik bir tatil seçeneği. Karavanınızla istediğiniz yere gidebilir, istediğiniz kadar kalabilir ve istediğiniz şekilde eğlenebilirsiniz. İzmir'de karavanla kamp yapmak için Campervan Türkiye'den karavan kiralamanız yeterli.

Comments


bottom of page