top of page

İstanbul Havaalanından Karavanla İstanbul'un En Güzel Kamp Merkezlerine Ulaşım Rehberi


İstanbul Havaalanından Karavanla İstanbul'un En Güzel Kamp Merkezlerine Ulaşım Rehberi
İstanbul Havaalanından Karavanla İstanbul'un En Güzel Kamp Merkezlerine Ulaşım Rehberi

İstanbul'a iniş yaptınız ve karavanınızla muhteşem kamp maceralarına atılmak için hazırsınız! Şehrin karmaşasından uzaklaşıp doğayla iç içe olabileceğiniz birçok harika kamp merkezi var. İstanbul Havaalanı'ndan bu noktalara nasıl ulaşabileceğinizi öğrenmek için bu rehber size yardımcı olacak.

1. Kilyos, Şile Yolu - Kilyos Kamp Alanı İstanbul Havaalanı'ndan çıktıktan sonra Karadeniz sahil şeridinde yer alan Kilyos'a ulaşmak oldukça kolay. E-80 ve D020 güzergahlarını takip ederek Kilyos'a ulaşabilir ve burada muhteşem bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz.

2. Riva, Beykoz - Riva Kamp Alanı Havaalanından TEM otoyoluna bağlanarak Riva yönüne ilerleyebilirsiniz. Doğanın içinde, ağaçlarla çevrili Riva Kamp Alanı, sakin bir ortam arayanlar için ideal.

3. Polonezköy, Beykoz - Polonezköy Orman Kampı TEM otoyolunu takip ederek Polonezköy'e ulaşabilirsiniz. Doğal güzellikleriyle ünlü olan Polonezköy Orman Kampı, İstanbul'da huzurlu bir kaçamak için mükemmel bir seçenek.

4. Şile, Ağva - Ağva Kamp Alanı Havaalanından E-80 üzerinden Şile istikametine doğru ilerleyebilir ve buradan Ağva'ya ulaşabilirsiniz. Ağva, muhteşem doğası ve temiz havasıyla unutulmaz bir kamp deneyimi sunuyor.

5. Terkos, Çatalca - Terkos Gölü Kamp Alanı Havaalanından TEM otoyoluna ulaşarak Terkos Gölü'ne gidebilirsiniz. Büyüleyici göl manzarası eşliğinde kamp yapmak isteyenler için Terkos Gölü Kamp Alanı mükemmel bir tercih.

Dikkat Edilmesi Gerekenler:

  • Kamp yapacağınız alanın önceden rezervasyon gerektirip gerektirmediğini kontrol edin.

  • Karavanınızın gereksinimlerini karşılayabileceğiniz kamp alanlarını tercih edin.

  • Doğaya zarar vermemek için çöplerinizi toplamayı unutmayın ve çevreye duyarlı davranın.

Karavanınızla İstanbul Havaalanı'ndan çıkarak bu kamp merkezlerine ulaşmak, şehir hayatının karmaşasından uzaklaşıp doğanın tadını çıkarmak için harika bir fırsat sunuyor. Keyifli ve unutulmaz bir kamp deneyimi için rotanızı belirleyin ve doğanın kucağına kendinizi bırakın!

Kamp yapmak için İstanbul Havaalanı çıkışından başlayarak bu güzel doğa noktalarına kolayca ulaşabilirsiniz. Her biri kendi doğal güzellikleri ve atmosferi ile kampçıları bekliyor!bottom of page