top of page

İpuçları ve Püf Noktaları, Üç değerli buzdolabı ... sıcak olduğunda, sıcak

Evet, elbette kompresörlü bir buzdolabına sahip olmak daha iyidir, daha soğuk ve daha hızlıdır. Ama ses çıkarır ve pili tüketir ve ardından üç değerlikli (ben de), gerçekten yoğunlaşan (doğru teknik terimdir). Ve bunun için karavan kullanımıyla sınırlı değilsiniz, Alpler'den Piramitlere, Manzanares'ten Reno'ya kolayca gidebilirsiniz. Sadece bir tavsiye, ara sıra kontrol ettirin çünkü 12 veya 220 volta ulaşması gereken voltaj doğru olmalı, brülör temiz ve bacasız olmalıdır.Ve eğer sıcak bir bölgedeyseniz:


  • karavanı , en sıcak saatlerde buzdolabının duvarı gölgede kalacak şekilde yönlendirmeye dikkat edin.

  • Mümkünse , sıcak havanın çıkışını kolaylaştırmak için buzdolabının üst dış ızgarasını çıkarın (ancak dikkatli olun, bu şekilde genellikle ızgaraya takılı olan cibinlik olmaz)

  • buzdolabının sonsuz üst ızgarasına sıcak havayı tahliye eden fanlar takanlar var. Onları ilk kampçıda görmüştüm ve kesinlikle yardımcı olduklarını söylemeliyim, ancak kapalıyken havanın doğal çıkışını biraz engelliyorlar, sizi onları sık sık çalıştırmaya zorluyorlar, ciddi bir şey değil, çok az emiyorlar. İlk karavandan sonra onları hiç kurmadım.

  • Mümkünse , buzdolabını çıkmadan bir gün önce açın ve doldurduğunuzda çok fazla doldurmayın ve zaten soğumuş olan şeyleri koyun.

  • Bir püf noktası , buzdolabı bölmesine termal bir torbadan alınanlar gibi iki veya üç donmuş "fayans" veya buzlu soğuk suyla birkaç şişe koymaktır.

  • gece boyunca briketleri dondurucuya taşıyın ve kahvaltıdan sonra bir süre buzdolabını açmanıza gerek kalmayacak şekilde tekrar buzdolabı bölmesine koyun .

  • hepsinden önemlisi : yukarıda anlattığım şeyleri yapmayı unutursanız önemli değil, sadece sürüşünüzün keyfini çıkarın

bottom of page