top of page

GELENEKSEL KARAVAN YEMEKLERİ


Kamp ve karavan denilince ateş başında çubuklara takılmış marshmallow kızartan insanlar beliriveriyor zihnimizde. Karavanda yemek pişirmek doğru bilgiye sahip olunmadığında yorucu ve lezzetsiz olabilmektedir. Campervan Turkey olarak karavanda veya karavan dışında keyifle pişirip afiyetle yiyebileceğiniz tarifleri sizin için derledik. Bu tarifleri o kadar seveceksiniz ki geleneksel karavan yemekleriniz olarak defterinizde yerini alacaktır.

Mangalda pişirebilecekleriniz;

Klasik mangal anlayışı et, balık, tavuğu marine ederek veya soslayarak pişirmektir. Tavuğun göğüs kısmı yağsız olduğu için mangalda pek sevilmez. Tavuğun göğüs kısmını döverek inceltin ve içerisine sebze ile karıştırarak koyup sarın mangalda pişirin. Enfes bir tavuk göğsü deneyimleyeceğinize emin olabilirsiniz.

Sebzeleri közleyerek hem sağlıklı hem de lezzetli bir çorba elde edebilirsiniz.

Sevdiğiniz sebzeleri közleyin ve bıçakla minik minik doğrayın. Yağ ve bir kaşık unla kavurup su ekleyin. İstediğiniz baharatlarla tatlandırın.

Közlenmiş sebzeleri yoğurt ve sarımsakla neşelendirin.

Eti marine ederek alüminyum folyo içerisine yerleştirin. Sonra közün içerisine gömün. Tandırda et keyfini karavan kampında çıkarabilirsiniz.

Izgarada pişirdiğiniz balığı kılçıklarından arındırarak tavada yaptığınız lavaşın içerisine yayın, közlenmiş biber ve patlıcanı ekleyin, tuz ve yeşillik katarak enfes bir dürümün tadını çıkarın.

Közde patatesi biraz süt ve tereyağ ile mükemmel kıvamlı püreye dönüştürün.

Hayalinizdeki her şeyi evinizde kullanma imkanı bulamadığınız ateş üzerinde pişirebilebilirsiniz. Hem lezzetli hem keyiflidir fakat sürekli et tüketmek doğru değildir. Dengeli beslenme konusunda dikkatli davranmanız gerekmektedir.

Comentarios


bottom of page