GÖKYÜZÜNDEN HAVA DURUMUNU ÖĞRENİN


Hava koşullarını tahmin etmenize yardımcı olabilecek şık akıllı telefon uygulamaları olsa da, seyahat ettiğiniz/kamp yaptığınız ve akıllı telefonunuzun bittiği zamanlar vardır. Gücün bitmesinden bile daha kötüsü, cep telefonu kulesi menzilinin dışında olmaktır – bu, yürüyüş/kamp vb. yaparken olabilir.

Gökyüzünü izlemeyi öğrenmenin tam zamanı! Antik gökyüzü izleme sanatını öğrenerek, sabah ortası bir yürüyüş için kamp alanınızdan çıktığınızda kendinizi o yağmurluğu veya şemsiyeyi kaparken bulacaksınız ve yaklaşan sağanak yağışa tamamen hazır olacaksınız. Ve yakında hava durumunu yerel TV meteoroloji uzmanınızdan daha iyi nasıl tahmin edeceğinizi öğreneceksiniz.

Yüksek Bulutlar

Yüksek Bulutlar 16.500 ila 40.000 fit arasında bulunur. Üç yüksek bulut türü Cirrus, Cirrostratus ve Cirrocumulus'tur.

Cirrus Bulutları

Bu tüy gibi bulutlar harika bir hava gününü gösterir.

Cirrostratus Bulutları

Bu tabaka bulutlar gibi tüm ufku doldurma eğilimindedir. Ve yaklaşık yarım gün ila bir gün sonra yağmur veya kar ihtimalini belirtin.

Cirrocumulus Bulutları

Bu daha büyük tüy benzeri bulutlar, kümeler veya birlikte grup oluşturma eğilimindedir. Çoğu eyalette bu bulutlar, adil ila ılıman hava anlamına gelir.


Orta Menzilli Bulutlar

Orta menzilli bulutlar 6.500 ila 23.000 fit arasında bulunur. Üç orta menzilli bulut Altostratus, Altocumulus ve Nimbostratus'tur.

Altostratus Bulutları

Bu gümüş çizgili bulutlar ufka hakimdir ve gelecekte birkaç dakikadan birkaç saate kadar herhangi bir yerde kötü hava durumunu gösterir.

Altokümülüs Bulutları

<