top of page

Ekip, yolculuk ve konaklama

İki ihtiyaç listesini derlediyseniz, mürettebat kesinlikle önem sırasına göre, daha doğrusu mürettebatı oluşturan kişi sayısına göre gelir.

Herkes için bir yatak, seyahat edilecek bir yer ve masada bir yer: belli.

Kısa veya uzun yolculuklar sırasında, yolcu sayısı en fazla araç kitapçığında belirtilen kadar OLMALIDIR: bu sayı aşılamaz.


Ekip, yolculuk ve konaklama
Ekip, yolculuk ve konaklama

Tüm koltuklarda oturanlar (karavanda yataklarda seyahat etmek ve dönmek yasaktır), emniyet kemerleri takılı ve yasalara uygun çocuk koltukları . Hafif eskimiş kampçıların yemek yemeklerinde emniyet kemeri olmayanlar için çocuk koltuğu kullanılamaz, seçim yaparken bunu göz önünde bulundurun.

Öncelikle onay: Almak üzere olduğunuz kampçının kaç kişi için onaylandığını kitapçığı dikkatlice kontrol edin. Bugün 3.5 kental içindeki kategorideki kampçıların çoğu dört kişi için onaylanmıştır ( dolayısıyla seyahat yerleri ). Dikkatlice baktığınızda, birkaç kişi için onaylanmış karavanlar da bulacaksınız, bunlar genellikle kabin üstüdür, özellikle eski modeller (terimi bağışlayın, yalnızca bir kez yapıldığını belirtmek içindir). DİKKAT size sık sık uyku yerlerinden bahsedeceklerdir, örneğin 7 uyku yeri olan (bir ranzalı bir üst kabin ve iki yemek odası) satın almak üzere olduğunuz güzel kampçının da aynı sayıda yolcu için onaylanıp onaylanmadığını kontrol edin, bu her zaman böyle değil (Tabii tercihe bağlı olarak 5 kişilik ve 7 kişilik bir karavan almanızda bir sakınca yok, daha geniş duracaksınız demektir).

Yemek odası, karavan yaşamının merkezidir : Yemek yemek, oynamak, okumak ve ödevlerini yapmak için ona ihtiyacın olacak. Hatta bazen aynı anda birden fazla şey. Her kişinin kendine ait, rahat ve kolay kullanılabilir bir yeri olmalıdır. Sürücü ve yolcu koltukları, yemek odasındaki koltuk sayısını tamamlamak için giderek daha fazla kullanılıyor, döner plakalara monte ediliyorlar ve ikili görevlerini iyi yapıyorlar. Bununla birlikte, iki koltuğun kolayca dönüp dönmediğini küçük bir kontrol yapardım (bir keresinde, kolçak hareketi engellediği için sürücü koltuğunu çevirmek için kapıyı açmak zorunda kalan bir arkadaşımın kampçısını gördüm). Masaya bakan koltuklara oturmaya çalışın ve üzerlerinde yemek yiyip yiyemeyeceğinizi kontrol edin.(bazen çok uzaktalar veya çok yüksek/düşükler ve çok fazla ayarlamaya izin vermiyorlar).

Daha sonra yemek odasındaki her koltuğa oturmaya çalışın, koltuklar yeterince derin ve rahat olmalıdır. L şeklindeki yemek odalarında , duvara dayalı koltuk neredeyse her zaman (her zaman söylerdim) biraz daha sığdır, deneyin.

Yataklar söz konusu olduğunda, bazı şeyler göz önünde bulundurulmalıdır: konfor , yani yatağın boyutu ve yumuşaklığı, düzenlilik , yani yatağın "fazla hayali" şekilleri (yatağı yaptığınızı ve üzerinde yattığınızı hayal etmeye çalışın) iyi kullanılabilir), erişilebilirlik , yani merdivenler veya kullanılacak başka bir şey (atletik çevikliğinizi de değerlendirin), güvenlik , özellikle yükseklerde çocuklar için bir ağ, hava ve ışık olmalı , bir pencere veya lumboz olmalıdır her yatağa doğru hava değişimini, ısıtmayı sağlar, Karavanı kışın bile kullanmak istiyorsanız, uyku alanlarının, hatta çatı katının bile kanalizasyonla iyi durumda olup olmadığını kontrol edin.Ekip, yolculuk ve konaklama

Comments


bottom of page