top of page

Dalaman Sarıgerme


Havaalanına birkaç kilometre uzaklıkta bulunan Sarıgerme Köyü yakınlarındaki Dalaman sahil otellerinden birinde mükemmel bir plaj tatilinin keyfini çıkarabilir ve havaalanına gidiş-dönüş zahmetinden kurtulabilirsiniz. Eski bir balıkçı köyü olan #Sarıgerme, tek bir ana caddesi olan küçük bir yerdir, ancak akşamları turistik gezi için popüler bir yer haline gelir. Mütevazı büyüklüğüne rağmen köy, hediyelik eşya dükkanları, butikler, restoranlar ve geleneksel Türk kafeleri ile turistleri memnun ediyor. Ayrıca yerel bölgenin muhteşem manzarasına sahip sevdiklerinize kartpostal göndermek için Ptt simgesiyle tanımlanan bir postane de bulunmaktadır.


Huzur, sessizlik ve doğanın bozulmamış güzelliğinin tadını çıkarmak isteyenler için ruhu ve bedeni rahatlatmak için daha iyi bir yer bulunamaz. Otel kontenjanı ilgi alanlarına göre değerlendirilir: birinde en genç konukları ağırlamak için tüm koşullar vardır ve diğerinde - check-in yalnızca 16 yaşındaysanız mümkündür.


Çam ve zeytinliklerle kaplı dağlar denize yaklaşır ve kıyı boyunca kilometrelerce uzanır. Havaya, akciğer hastalıklarından muzdarip turistlerin bile nefes almasını kolaylaştıran hassas ve narin bir aromalıdır.


#Dalaman bölgesindeki plaj çarpıcıdır, ince kum denize uygun bir giriş imkanı sunmaktadır. Her yıl Mavi Bayrak alması boşuna değil - uluslararası bir ödül, bu da denizdeki suyun ve plajın durumunun yüksek kalite gereksinimlerini karşıladığı ve güvenli bir tatil için tavsiye edildiği anlamına geliyor. Şehir plajı, her şey dahil otellerde konaklayan turistlere giriş ücretsizdir. Yerliler ve yalnız gezginlerden cüzi bir ücret alınır.
Plajda barbekü alanları düzenleniyor ve burada yerel halk hafta sonları kalabalık ailelerle bir araya geliyor. Dağların tepesindeki otellerden plaja ücretsiz minibüsler kalkıyor.


Merkez Sarıgerme Caddesi'nin başlangıcından, plaj alanını ayıran bariyere kadar eğlenceli bir traktör, uzun bir açık treyler ile hareket ediyor. Plaja gidip geri dönebilirsiniz.
Göletler ve plajlar


  • Deniz: Ege Denizi

  • Göller: Köyceğiz

  • Nehirler: Dalaman

  • Su temiz

  • Kumlu plaj

  • Plajlar temiz

  • Akdeniz

  • Su yaşamı: mavi yengeçler


Comments


bottom of page