top of page

Bir Karavanda Havalı Süspansiyon


Karavanlar, konforlu yaşam ve hareket için tasarlanmış ve üretilmiştir. Karavandaki pnömatik süspansiyon sistemi sadece yollarda sürüş konforundan sorumludur. Havalı süspansiyon, yaylı süspansiyona kıyasla daha ilerici özelliklere sahiptir, tümsekleri ve tümsekleri daha iyi karşılar, yüksek bir sürüş yumuşaklığı sağlar. #Karavanlarda en iyi çözüm, hareket halindeyken daha fazla konfor ve güvenlik sağlayacak, ayarlanabilme özelliğine sahip bir havalı süspansiyon takmak olacaktır. Kastenwagens için bu, uzun bir yolculuk için gerekli bir koşuldur.


Ayarlanabilir süspansiyon modu, neredeyse tüm karavanların karşılaştığı sorunu, yani dengesiz yük dağılımını önler. Bu nedenle kampçıyı kontrol etmek zorlaşıyor ve viraj alırken tehlikeli bir yuvarlanma var. Yaylı süspansiyon, eşit olmayan yük dağılımı ile baş edemez. Havalı süspansiyonun varlığı, pnömatik elemanı pompalayarak ruloyu eşitlemenize ve böylece sürüşü güvenli ve konforlu hale getirmenize olanak tanır. Aynı modda olan havalı süspansiyon , tam yükte veya hiç yüksüzken özelliklerini değiştirmez.


Havalı süspansiyonun avantajları, sertliğin düzenlenmesi, süspansiyonun yerleştirilebileceği modun seçimidir. Pnömatik sistemden ses gelmezken, düz bir yolda süspansiyonun sertliğini arttırırken veya kötü bir yolda süspansiyonu daha yumuşak hale getirerek basıncı düşürürken pnömatik elemanlarda büyük bir basınç oluşturmak mümkündür.


Hava süspansiyonunun birkaç türü vardır:


  • Tek devre - karavanda sadece 1 dingil üzerine kuruludur. Aynı zamanda bağımsız tekerlek ayarı yoktur;

  • Çift devreli havalı süspansiyon sistemi bir veya iki dingile monte edilebilir. Tek dingil üzerine montaj yapılması durumunda bağımsız tekerlek ayarı yapılır. İki döngülü bir sistem iki ekseni kontrol ediyorsa, bu iki tek döngülü sistemle aynıdır.

  • Dört devreli sistem en karmaşık ama aynı zamanda en işlevsel olanıdır. Böyle bir sistemde her bir tekerlek ayarlanır. Dört devreli sistemlerde, kural olarak, sensörlerle birlikte pnömatik elemanlardaki basıncı otomatik olarak ayarlayan bir elektronik kontrol ünitesi kullanılır.

Bir karavana havalı #süspansiyonun takılmasını sipariş ederek , bir dizi avantaj elde edersiniz, yani: kampçının gelişmiş kontrol edilebilirliği (sistemdeki basıncı değiştirerek süspansiyonu bağımsız olarak yol koşullarına ayarlayabilirsiniz), yüksek pratiklik (yük kapasitesi) sürüş konforundan ödün vermeden artar), hareket halindeyken artan konfor, değişken yerden yükseklik, süspansiyonun gürültüsü ve çok daha fazlası ...Comments


bottom of page