top of page

Bazı tanımlar (belki birinin bunlara ihtiyacı olacaktır)

"Karavan nasıl seçilir " konusuna girmeden önce , kullanacağım bazı terimlerin tanımına mutlaka biraz yer ayırmalıyım, eğer zaten biliniyorlarsa kusura bakmayın ama belki birilerinin ihtiyacı olacaktır.


Kabin , sürücü ve yolcu için kontroller ve koltukların bulunduğu sürücü bölmesidir.


Bazı tanımlar (belki birinin bunlara ihtiyacı olacaktır)
Bazı tanımlar (belki birinin bunlara ihtiyacı olacaktır)

Hücre , kampçının yaşam alanıdır. Basitçe çıkıntı olarak anılan arka çıkıntı, RV'nin arka tekerleklerden "çıkan" kısmıdır. Rampaların ve dik yokuşların (feribotlar için klasik erişim rampası) yükselişini ve park yeri veya kamp alanı gibi dar alanlardaki manevra kabiliyetini etkilediği için dikkate alınması gereken bir özelliktir. "Koşullar", dibe (altta tanklar ve valfler vardır) veya arka duvarlara dokunma tehlikesi olduğundan, risk altındaki durumlarda daha fazla manevra ve dikkat gerektirdiği anlamına gelir. Yemek odası, her kampçıda bulunan iki banklı (biri diğerine bakan) yemek odası, masadır. Zamanla, yarı yemek yemek takımları da daha popüler hale geldi, yani tek sıralı ve masadaki koltukları tamamlayan döner kabin koltuklu yemek odaları. WC , bunun ne olduğunu biliyorsun. Bununla birlikte, kampçılarda doluyor ve arada bir boşaltılması gerekiyor ve bu tam olarak sınıflandırmasını karakterize eden şeydir. Sarnıç tuvaleti , uygun ekolojik yardımcılara boşaltılmak üzere çıkarılabilir bir hazneye (genellikle 18 litre) sahiptir. Deniz tuvaleti ise altında 70 litreden fazla veya az sabit bir tanka sahiptir ve içindekileri boşaltmak için karavanı hareket ettirip ekolojik merkeze gitmeniz gerekir. Bağlantı parçaları aracılığıyla aktarıma devam edildikten sonra, özel tanklar kullanılarak içeriklerin indirilmesi mümkündür. Sarnıç tuvaleti söylemeye gerek yok, sınırlı özerkliğe sahip olmasına rağmen, hiçbir zaman drenaj sorunu oluşturmaz (doğru ekolojik koruma her zaman bulunur), deniz tuvaleti ise bazen sorun olabilir. Gavone , bir depo, bir eşya koyma yeridir. Yemek odası tezgahının altındaki dolap klasiktir veya karavan arkasında bulunan ve bisiklet veya hatta bir moped yüklemenize izin veren büyük olan garaj dolabıdır. Kanalizasyon yani havayı hücrenin tüm bölgelerine taşıyan ısıtma "boruları"nın dağılımını kontrol etmek için çıkışların nerede olduğuna bakmak yeterlidir. Radyatör sistemli karavanlarda kanal yoktur (belli). Çevredeki yatakları ve tavan arasını da kapsadığında ve geri kazanım tanklarını ısıttığında (yalıtımlı ve ısıtmalı) mükemmel. Tente , hücre girişinde bulunan açılır kapanır tente olup, sadece izin verilen mahallerde kullanılabilir. BM , motor aküsü, motoru çalıştırmak için mekanik araçlara hizmet eden aküdür. BS , servis pili, ünitenin yardımcı programlarına güç sağlayan pildir (veya pillerdir). Pompa , temiz tanktan suyu çekip su sistemine, musluklara doğru itmek için kullanılan cihazdır. Sular : berrak, gri ve karanlık

  • temiz su deposu içme suyu deposudur , harici bir dolgu maddesiyle doldurulur

  • gri su , lavabolarda ve duşta kullanılan su için geri kazanım deposudur, sadece uygun ekolojik tesislere deşarj edilmelidir.

  • karanlık su veya pis su , tuvaletin pis su tankıdır, deniz tankı veya sarnıç olabilir, bu da sadece uygun ekolojik tesislere boşaltılmalıdır.

Camper Service , gri ve karanlık suların boşaltılması gereken ekolojik garnizondur. Kamp alanlarında, dinlenme alanlarında, donanımlı alanlarda, bazen otoparklarda ve otoyol servis istasyonlarında bulunan bir sahadır. Su için bir fıskiye ve tuvaleti boşaltmak için kullanılacak yerde bir ızgara veya eşdeğer bir çözümden oluşur. Tabii ki temiz bırakın. Evirici , pilin akımını (12 volt DC) "ev" akımına, yani 220 volt alternatife dönüştüren bir cihazdır . 220v cihazları kolona bağlı değilken kullanabilmek için kullanılır. Pilleri, cep telefonlarını, kameraları şarj etmek için kullanışlı bir cihazdır... ancak ağır yükler için kullanılırsa (örneğin saç kurutma makinesi) tehlikeli olabilir ve montajı kalifiye personel tarafından yapılmalı ve sistem uygun boyutta olmalıdır ( yüksek emilim göz önüne alındığında pil takımı bile). GAZ'da olduğu gibi , elektrikte bile ASLA KENDİNİZ YAPMAYIN . Bir karavan nasıl çalışır , piller, su, ısıtma, buzdolabı, tuvalet hakkında daha fazla bilgi istiyorsanız ...

Comentarios


bottom of page