top of page

Adana'dan karavan kiralayarak gidebileceğim yerler nelerdir?


Adana'dan karavan kiralayarak gidebileceğim yerler nelerdir?
Adana'dan karavan kiralayarak gidebileceğim yerler nelerdir?

Adana, Türkiye'nin altıncı büyük şehri ve Akdeniz bölgesinin en önemli merkezlerinden biridir. Adana tarihi, kültürel ve doğal güzellikler açısından zengin bir şehirdir. Adana'da gezilecek yerler arasında Taş Köprü, Ulu Camii, Sabancı Merkez Camii, Adana Arkeoloji Müzesi, Yumurtalık Lagünü, Karataş Plajı ve Seyhan Baraj Gölü bulunmaktadır.


Adana'da karavan kiralayarak şehri ve çevresini keşfetmek isteyenler için pek çok seçenek bulunuyor. Karavan kiralama hizmeti veren Campervan Turkey, karavan tutkunlarına motokaravan ve özgürlük temalı karavanlar sunuyor. Yaşam modülleri ile donatılmış Campervan Turkey araçları ile ev konforunu yollarda yaşayabilir, doğayla iç içe bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.


Campervan Türkiye ile Adana'da kiralayabileceğiniz karavanlar ile gidebileceğiniz yerlerden bazıları şunlardır:


- Tarsus: Adana'nın 35 km batısında yer alan Tarsus, tarihi ve kültürel açıdan önemli bir şehirdir. Tarsus'ta görülmesi gereken yerler arasında Tarsus Şelalesi, Eshab-ı Kehf Mağarası, Kleopatra Kapısı, Makam-ı Danyal Camii ve Müzesi, Tarsus Müzesi ve St Paul Kilisesi bulunmaktadır. Camping Tarsus Şelalesi ve camping Eshab-ı Kehf Tarsus'ta karavanınızla konaklayabileceğiniz yerler arasındadır.


- Mersin Adana'nın 65 km güneyinde yer alan Mersin, Türkiye'nin en büyük liman kentlerinden biridir. Mersin doğal ve tarihi güzellikleri ile dikkat çeken bir şehirdir. Mersin Marina, Atatürk Evi Müzesi, Mersin Arkeoloji Müzesi, Yumuktepe Höyüğü, Soli Pompeipolis Antik Kenti, Cennet-Cehennem Çukurları ve Kız Kalesi Mersin'de gezilecek yerler arasındadır. Erdemli Sahil Kamp Alanı ve Kızkalesi Sahil Kamp Alanı Mersin'de karavanınızla konaklayabileceğiniz yerler arasındadır.


- Niğde Adana'nın 200km kuzeydoğusunda yer alan Niğde, İç Anadolu bölgesinde yer alan bir şehirdir. Niğde tarihi dokusu ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken bir şehirdir. Niğde Kalesi, Alaaddin Camii, Niğde Müzesi, Gümüşler Manastırı, Aladağlar Milli Parkı ve Bolkar Dağları Niğde'de gezilecek yerlerden bazılarıdır. Niğde'de karavanınızla konaklayabileceğiniz yerler arasında Aladağlar Milli Parkı kamp alanı ve Bolkar Dağları kamp alanı bulunmaktadır.


Adana'da karavan kiralarken gidebileceğiniz daha pek çok yer var. Campervan Türkiye ile hayalinizdeki karavan tatilini planlamak için hemen rezervasyon yaptırın!
Comments


bottom of page