top of page

4x4'e ne dersiniz?

Yakın zamana kadar, 4x4 çekiş gücü, saf kampçı teçhizatçılarının veya "keşif" araçlarının neredeyse ayrıcalıklı ayrıcalığıydı. Bugün, az ya da çok aşırı "arazi" araçları için bazı "fiyat listesi" teklifleri var.


4x4'e ne dersiniz?
4x4'e ne dersiniz?

Mekanik temeller genellikle Dangel tarafından geliştirilen versiyondaki Ducato veya Citroen veya Ford Transit Trail, Mercedes-Benz Sprinter veya Iveco Daily'dir. Bunlar normalde saf kampçılar (en popüler boyut 6 metredir) veya özel araçlardır.

Bu araçları üç kategoriye ayırıyorum: kritik durumlarda "yoldan çekilmek" veya çok zorlu olmayan toprak yolların üstesinden gelmek için dört tekerlekten çekişin kullanıldığı araçlar (genellikle dört tekerlekten çekişe sahipler) devrede), sürekli arazi araçları, daha vurgulu (genellikle sürekli dört tekerlekten çekiş ve artırılmış yerden yükseklik ile), aşırı olanlar, gerçek "keşif" araçları.

Elbette, kampçınızı "durdurulamaz", belki de düşmanca bir ortamda uzun süre hayatta kalabilecek biri olarak düşünmek her zaman güzeldir. Ama soru şu: buna ihtiyacın var mı?

Bu paragrafı, İzlanda'da toprak bir yolda (düz ve onlarca kilometre uzunluğunda) o zamanki kampçımın (Fiat Ducato'daki Laika) bir fotoğrafıyla açtım, her şey yolundaydı. Doğru, İzlanda'da "içeriye", kalbe gitmek, bazı geçitler yapmak güzel: Landmannalaugar'a gitmek için bir araba kiraladım ve büyük arazi arabalarıyla başka geziler yaptım (İzlanda ile ilgili makaleye bakın ) ). İzlanda benim gezilerimden biri oldu, tabii ki hemen hemen herkes böyle olsaydı, belki 4x4 iyi olurdu.
コメント


bottom of page