top of page

Özerklik, tesisler ve konfor

Kampçı özerklik demektir , ancak özerklik herhangi bir sınır anlamına gelmez . Su biter, gaz veya yakıt da biter, piller biter. Yiyecek ve içecekleriniz bittiğinde tekrar alışveriş yapmaya alıştığınız gibi, enerji ve su bağımsızlığını yönetmeye de alışmanız gerekecek.


Özerklik, tesisler ve konfor
Özerklik, tesisler ve konfor

Daha sonra bisiklete binmek gibi otomatik hale gelen bu alışkanlık, kullanımla birlikte gelecektir, ancak iş bir karavan satın almaya, onu seçmeye gelince, ne yapmalısınız? dikkat etmeye ihtiyacın var mı?

"Ne kadar çok su o kadar iyi" gibi görünebilir, ancak kampçınızın maksimum 3,5 litresine göre 300 litre suyun kesinlikle size aşırı yük bindireceğini göz önünde bulundurun ve daha sonra bir yük suyun olduğu ülkelere seyahat edeceksiniz. sonra mümkündür. O kadar suya mı ihtiyacın var? Deneyimlerime göre 100 litre su doğru uzlaşmadır.

Herhangi bir şey olursa, su (ve ağırlık) eklemek yerine, kurulum için birkaç avro ( mutfak , banyo ve duş arasında kırktan az ) harcardım (musluklara vidalanan havalandırıcıların değiştirilmesini içerir, bu 20 veya 30 saniye sürer) atıkları ( eko su ve eko duş gibi ) sınırlamanıza izin veren basit ve gerçekten etkili bir yöntem.

Yerleşik konfor, bir ısıtma sistemi (soba) ve kullanım sıcak suyu için bir kazanın varlığıyla tamamlanır. Kaloriferden gelen sıcak havanın hücreye iyi dağılması gerekir, bu nedenle çıkışların konumunu kontrol edin ve geri kazanım tanklarının yalıtılıp ısıtılmadığını sorun, bu kışın aşırı soğuk durumlarda bile dışarı çıkmanıza olanak sağlayacaktır.

Kullanılmış bir tane satın alırsanız, özellikle de tarihi geçmişse, bazı üreticiler satın alma fiyatını daha rekabetçi hale getirmek için sobanın, kanalizasyonun ve kazanın varlığını kontrol edin, bu sistemler olmadan giriş seviyesi kampçılar yaptılar (tabii ki beyan ederek) bu, bir seçim pazarlamasıydı) ve bunları kurma olasılığını pazar müdahalelerinin sonrasına bırakıyordu.
bottom of page