top of page

Yaşanabilirlik ve Kullanılabilirlik

Bir kampçının iç yaşanabilirliği kavramı çok özneldir, bir araç birbirini tanıdıkça, her ekip sınırlı alanlarla ilgili küçük zorlukların üstesinden gelir ve bunları yönetmeyi öğrenir. Açıkça iç genişlik, karavan tipinin ve boyutlarının bir sonucudur ve kullanımı, kullanıcının yapısına ve çevikliğine bağlıdır, ancak yapıcı dikkat ve çözümlerin mühendisliği genellikle bir model ile diğeri arasındaki farkı yaratabilir.


Yaşanabilirlik ve Kullanılabilirlik
Yaşanabilirlik ve Kullanılabilirlik

"Koridor"daki alan önemlidir , örneğin, gardırop veya buzdolabını açarak içindekilere kolayca erişebildiğinizi kontrol etmelisiniz, örneğin buzdolabı kapıları gibi kapıların engel teşkil edip etmediğini kontrol etmelisiniz. ve banyo, "bazı küçük engellerin" katlanılabilir olup olmadığına karar verin.

Banyoyu deneyin, kendinizi içeriye kilitleyin ve dişlerinizi fırçalamayı, tuvaleti kullanmayı, duş almayı taklit edin: her şeyi aşağı yukarı doğru yapabilir misiniz? Çocuklarınızı yıkayabiliyor musunuz?

Gardıroplarda ve duvar ünitelerinde alan , yaşanabilirlikten çok kullanılabilirlikle bağlantılıdır, derinliğin yeterli olup olmadığını kontrol edin (gardıropta asmak için bir bornoz veya anorak düşünün), bazı duvar ünitelerinde ayrıca alanı bölen bir raf olması daha iyidir. iç boşluk (ancak her zaman kolayca yapabilirsiniz), lavabonun ve ocağın altındaki dolapları açın, muhtemelen tencere ve tavalar burada sona erecektir.

Ya ayakkabılar? İçeriden de erişilebilen bir dolapta veya varsa özel bir dolapta. Bazen yerde küçük gizli kapılar veya yatağa hizmet eden iç basamaklar olabilir, bu sizin için olabilir mi?コメント


bottom of page