top of page

Uygun Uçak Bileti Bulmak İçin İpuçları


Önceden uçak bileti almak avantajlıdır ama bazen son ana kadar hesaplanamayan seyahatler çıkıp çıkamayacağını bilemezsiniz. Veya tam tersi, yolculuğun nedeni beklenmedik bir şekilde ortaya çıkabiliyor. Artık bu önemli değil: Önümüzdeki birkaç gün için bir uçuş rezervasyonu yapsanız bile tasarruf edebilirsiniz. Kalkıştan bir hafta, birkaç gün ve hatta saatler önce ucuz uçak biletlerini nasıl bulacağınızı okuyun.


Seyahat etmek şu anda kolay değil. Ama yine de güzel yerler ve faydalı ipuçlarıyla size ilham vermeye devam etmek istiyoruz. Önümüzdeki günlerde ucuz uçak bileti bulun: Uçuşlarda tasarruf etmek için tarihleri ​​değiştirin Kalkıştan kısa bir süre önce ucuz uçuşları yakalamak için farklı tarihler için fiyatları kontrol edin: bir veya iki gün bile size iyi bir miktar kazandırabilir. Tarihlere sıkı sıkıya bağlı değilseniz, uçuşu hafta içi günlere kaydırın: Son anda rezervasyon yaparken bile fiyatlar kesinlikle daha düşük olacaktır. Kalkış ve varış şehirlerini girin ve belirli tarihler yerine "Tüm ay" seçeneğini seçin. Bu şekilde, uygun tarihlerden hangisinin bilet rezervasyonu yapmak için en karlı olduğunu hızlı bir şekilde kontrol edebilir ve hala müsaitken iyi fırsatlar yakalayabilirsiniz.


Son dakikada bile uçuştan nasıl tasarruf edilir: ay boyunca arama yapın. Düşük bilet fiyatlarına ek olarak, en iyi tarihlerin dışındaki uçuşların bir artısı daha var: havalimanları daha az kalabalık olacaktır. Birçok destinasyon, kalkış tarihine birkaç kat daha yaklaştıkça daha pahalı hale gelir. Ancak tatil yeri seçiminde nispeten özgürseniz, uçuştan bir hafta veya birkaç gün önce bile düşük maliyetli uçuşlar bulmanız mümkün. Hayal gücünüzü zorlamanıza ve nereye gideceğinizi düşünmenize gerek yok. Uygun bir hareket noktası girin ve varış noktasında "Her Yer" öğesini seçin. Tarihler belirli veya tüm ay için olabilir. "Ara" düğmesine tıklayın ve farklı varış noktalarına en ucuz uçuşların bir seçimini görün. Şehrinizdeki en erişilebilir hedeflerin listesini görmek için "Her Yerde"yi seçin. Rezervasyon yapmadan önce , COVID-19 salgını sırasında güncel seyahat bilgilerini kontrol ettiğinizden emin olun : bazı ülkelerin özel gereksinimleri olabilir ve bazıları şu anda turist vizelerini askıya almış ve giriş kurallarını geçici olarak değiştirmiştir. "Fiyatları Takip Et" hizmetini bağlayın Diyelim ki nereye gitmek istediğinize karar verdiniz ve yola çıkmadan önce daha bir hafta var. Ne yapmalı: Hemen bilet mi almalı? Akşama kadar mı yoksa yarına kadar mı beklemeli? Bilet almayı çok fazla ertelemeye değmez: büyük olasılıkla, kalkış tarihine daha yakın, yalnızca fiyatları artacaktır. Ancak dinamikleri de biraz izleyebilirsiniz: Bilet fiyatlarının nasıl değiştiği hakkında ne kadar çok bilgiye sahip olursanız, pazarlık yapma şansınız o kadar artar. Bir biletin fiyatı her yükseldiğinde veya düştüğünde haberdar olmak için, arama sonuçları sayfasındaki zil simgesine tıklayın. İkinci seçenek: %100 ücretsiz iadeli bir bilet satın alın ve Track Fiyatları hizmetine abone olun. Biletler ucuzlarsa, biletinizi iade edin ve yenisini düzenleyin.


Kalkıştan ne kadar önce biletlerin daha pahalı hale geldiğini öğrenin Bilet fiyatlarının dinamiklerinde gezinmenin bir başka kanıtlanmış yolu da biletlerin ne zaman daha ucuz ve ne zaman uçmanın daha karlı olduğunu kontrol etmektir . İstatistiklere göre, biletlerin hangi aylarda düştüğünü ve kalkıştan ne zaman önce rezervasyon yaptırmanın en karlı olduğunu gösterir. Bazı bölgelerde, uçuşlar kalkıştan bir veya iki hafta önce bile ortalamadan çok daha pahalı değildir. Gidiş-dönüş biletlerinin fiyatlarını ayrıca kontrol edin İki ayrı bilet satın almak, tek bir rezervasyonla gidiş-dönüş uçuş rezervasyonu yapmaktan daha karlı olur. Ve bir şehre uçup diğerinden uçarsanız, sadece daha ucuz değil, aynı zamanda daha ilginç olabilir. Yakındaki bir havaalanına bilet arayın Doğru yere giden biletler şimdiden tükendi mi? Yakındaki bir havaalanına gelen uçuşları sorun. Ama akşam bir rehber kitapla oturup, bir rota çizerseniz ve oracıkta araba kiralarsanız , bu yıllarca hatırlanacak bir yolculuğun başlangıcı olabilir. Milleri kullanın Havayolu sadakat programlarına katıldıysanız ve birikmiş bonus milleriniz varsa , bunları harcamanın en iyi yollarından biri önümüzdeki günlerde kalkışlı spontane bir seyahattir. Para için sıradan biletler, kalkış tarihine yaklaştıkça önemli ölçüde daha pahalı hale gelir ve mil ücretleri değişmez. Doğru, uçuş milleri genellikle yalnızca ücrete dahil edilir ve ücretler nakit olarak ödenir ve bazı havayollarının ödül biletlerini geç satın almaları için cezaları vardır. Ancak kalkışa birkaç gün, hatta saatler kaldığında ve normal biletlerin fiyatları tavan yaptığında, miller için biletler bir kurtuluş ve durumdan zarif bir çıkış yolu olabilir. Havayolu fırsatlarını kaçırmayın Havayollarının promosyonlarını ve satışlarını kalkıştan önceki son anda yakalamak neredeyse gerçekçi değildir. Ancak rezervasyon zamanına bağlı olmayan bonuslar var. Yine de bir bilet alırsanız, onları kullanmamak ayıp olur. Taşıyıcılar, uçak bileti rezervasyonu yaparken genellikle otellerde veya araba kiralamalarında indirimler sunar - konaklama veya ulaşımdan tasarruf etmek için iyi bir seçenektir. İndirim teklifini uçuş rezervasyonu sırasında göreceksiniz. Gizli ücretlere dikkat edin Aceleniz varsa veya gergin olduğunuzda, önemli küçük şeyleri gözden kaçırmak kolaydır. Acele rezervasyonlar için, ek ücretlerin uygulanıp uygulanmadığından emin olmak için lütfen tüm hüküm ve koşulları okuyun. Bakılacak noktalar:


  • Boyut, ağırlık ve parça sayısına ne kadar ücretsiz bagaj ve kabin bagajı dahildir;

  • Kabinde ücretli bir koltuk seçeneği var mı;

  • Önceden online check-in yaptırmanın zorunlu olup olmadığı ve havalimanında check-in için ek ücret talep edip etmedikleri;

  • Uçakta yemek dahil mi?

excursion in marmaris
bottom of page