top of page

Turunç, Marmaris'i ziyaret edin

Bir zamanlar uykulu küçük bir balıkçı köyü olan Turunç Türkiye, ilçenin en çok tercih edilen tatil yerlerinden biri olarak haklı yerini aldı. Arka planda çam kokulu ormanlar ve dağlarla çevrili, at nalı şeklindeki bir körfezin kıyısında yer alan Turunç Türkiye tatilleri, Türk yaşamının daha yavaş temposunun tadını çıkarmak isteyen gezginler içindir.

Gürültülü komşularıyla karşılaştırıldığında, Turunç mola vermek için çok daha rahat ve huzurlu bir yer, bu da onu birlikte kaliteli bir boş zaman geçirmek isteyen aileler ve çiftler için ideal kılıyor.

Ancak uykulu ününe rağmen Turunç tatilinizde görülecek ve yapılacak çok şey bulacaksınız. Koy, muhteşem balık tutma fırsatları sunuyor ve biraz adrenalin ihtiyacı duyanlar için bazı su sporları sunuyor. Great Outdoors hayranları, bir yürüyüş veya at sırtında yürüyüş yaparak kendilerini muhteşem manzaraya kaptırabilirler.

Bu kulağa çok sıkı çalışmak gibi geliyorsa, cip seferleri bile mevcut! Sakin bir kaçamak için mükemmel olan tatil beldesi, büyüleyici bir sahile, bol güneş alan bir plaja ve birçok canlı pazara, Türk restoranlarına ve kafelere sahiptir.


Yapılacak şeyler

Turunç'un tacındaki mücevher, yumuşak, altın rengi kumlarla kaplı ve ılık, berrak sularla kaplı at nalı şeklindeki koyudur. Güneşlenmek size yetmiyorsa, su kayağı ve muz botu gezintileri gibi heyecan verici su sporlarına katılabilirsiniz. Su altında olduğu kadar su altında da eğlence var ve denizler şnorkelle yüzenler ve tüplü dalgıçlar için mükemmel koşullara sahip.

Alternatif olarak, yakındaki Dalyan'daki tarihi kalıntıları görmek için bir tekne turuna çıkın ya da sakin bir balık avı günü geçirin. Turunç'u çevreleyen engebeli manzara, yürüyüş yapmak, ata binmek veya araba kullanmak için birçok yeri olan maceracılar için mükemmeldir. Akşamları, yerel spesiyaliteleri denemek ve bir içki ile rahatlamak ve gün batımını içinize çekmek için deniz kıyısındaki bir Türk restoranını ziyaret edin.


Sahiller

Kumda uzanarak ve berrak sulara dalarak muhteşem havanın tadını çıkarın. Turunç'un at nalı şeklindeki koyları, denizin içine doğru nazikçe uzanıyor ve bu da onu küçük çocuklu aileler için ideal kılıyor. Sahil boyunca uzanan sahil restoranları ve kafeleri sayesinde gölgeli koltuklarda serinletici bir mola verebilir, öğle yemeği yiyebilir veya lezzetli bir kokteyl içebilirsiniz. Şezlongunuzun rahatlığında yemyeşil dağların ve parıldayan sahilin pitoresk manzarasının keyfini çıkarın.


Tarih ve kültür

Pastoral köyün 100 yaşın üzerinde olduğu ve ilk kez sadece beş aile tarafından eve çağrıldığı söyleniyor. Narenciye meyveleri bir zamanlar yakındaki topraklarda büyüdüğü için adı acı portakala çevrilebilir. 1980'lerde, yeni yollar, oteller ve hatta tenha köye akan su ve elektriğin getirilmesiyle turizm gerçekten gelişmeye başladı.

Turunç'un bir ucundan diğer ucuna yaklaşık yarım saatte yürüyebilirsiniz. Çarpıcı yamaç, masmavi denizlere pitoresk bir fon görevi görür, ancak manzara değişikliği arıyorsanız, hareketli Marmaris beldesi sadece 20 kilometre uzaklıktadır.


Gece hayatı

Bu uykulu balıkçı köyünde, çoğunluğu Her Şey Dahil otellerde gece şovları olmak üzere, düşük anahtarlı akşam eğlenceleri vardır. Bir kokteyl yudumlamak ve rahat atmosferin tadını çıkarmak için mükemmel bir yer sağlayan çok sayıda bar ve restoran bulunmaktadır. Bazı barlarda canlı müzik ve karaokenin keyfini çıkarabileceğiniz bir dans pisti vardır ve daha da hareketli bir şey için 30 dakikalık Marmaris yolculuğuna çıkın.Turunç, Marmaris
Turunç, Marmaris


Comentários


bottom of page