top of page

STRESSİZ TATİL PLANLAMA


Dinlenmek için zaten çok az zamanınız olduğunu düşünmek ve hatta bunu işle paylaşmak zorunda kalmak gerçek bir işkence olabilir. Ancak müşterilerinizi evde bırakamadıysanız ve yanınızda götürmek zorunda kaldıysanız, tatilde stres yaşamadan her anın tadını çıkarmanızı ve çalışmanızı sağlayacak pratik çözümler var.

Bir liste yap

Her şeyden önce, gerçekten stres olmadan tatilde çalışmak istiyorsanız, her şeyi organize etmeniz ve yapmayı unuttuğunuz bir şey için bir günü kaçırmamak için yapmanız gereken işlerin bir programını yazın. Yapılacak tüm işlerin zaman sırasına göre bir listesini yapın. Tatilinize Pazartesi günü başlıyorsanız ve Salı günü rapor vermeniz gerekiyorsa, bir günden fazla bekleyemezsiniz.

Zamanı dikkate alın

Yapmanız gereken her şey dikkatinizin altında olduğunda, yapmanız gereken her farklı görevi tamamlamanızın ne kadar sürdüğünü kabaca belirten bir sayı verin. Liste uzun olabilir, ancak her nokta 10 dakika içinde yapılabilirse, çok daha kısa görünecektir. Aksine, kısa bir listeyi küçümsemeyin çünkü tuzakları gizleyebilir. Size yardımcı olacaksa, kontrol altında tutmak ve son gün hepsini unutmamak için daha tutarlı olan görevlerin zamanını bir renkle, belki de kırmızıyla yazın: Ocak ayında tatil ödevlerinin zamanları 6 bitti, ne yazık ki!

Günlerinizi düzenleyin

Bu belki de en zor kısım çünkü tam olarak tatilde olmadığınızı anlayacaksınız. Her gün için yapılacak görevleri atamak en iyisidir. Örneğin bir takvim sayfası veya ajanda kullanmanız çok işinize yarayacaktır. Aktiviteleri eşit zaman gruplarına bölün, örneğin her gün 2 saat ve en üretken olmayı bildiğiniz zamana koyun. Bir sabah insanı mısın? Örneğin, her zaman akşamları yazarım çünkü daha iyi konsantre olabilirim, bu yüzden bu gece bir makale yazmak yarın sabahtan daha az zamanımı alır. Ayrıca tatillerinizde ne yapmak istediğinizi de göz önünde bulundurun: Her akşam yemeğe çıkmayı planlıyorsanız, gün muhtemelen bilgisayar başında bitmeyecektir; Kendinizi gün boyunca yürüyüşe ve yürüyüşe adadıysanız,

özgür hisset

Gerçekten stres olmadan tatilde çalışmak istiyor musunuz? Gerçek sır bu. Bir gün içinde hiçbir şey yapmak istemiyorsanız, hiçbir şey yapmayın. Her şeyden, özellikle işten ayrılmak istemek tamamen anlaşılabilir bir durumdur. Sadece son birkaç günde tüm işlerinizi bırakmamaya çalışın, aksi takdirde tatil bittiğinde kendinizi hiç dinlenmiş hissetmezsiniz, tam tersine stres dolu olarak geri dönersiniz.

Comments


bottom of page