top of page

SOĞUTUCUNUN DAHİ İYİ SOĞUTMASI İÇİN ÖNERİLER


1. Mümkünse soğutucunuzu önceden soğutun. Bu, erişiminiz varsa, gece boyunca açık bir dondurucuda saklamak anlamına gelebilir. Değilse, gece boyunca içine birkaç buz torbası koyun. Sıkıca kapatın. Sonra ertesi gün kullanmaya gittiğinizde soğutucunun içi çoktan soğumuş oluyor.

2. Soğutucu paketlemede dikkat edilmesi gereken en önemli şey : SOĞUK HAVA EVYELERİ! Bu, en uzun süre soğuk tutmak istediğiniz şeylerin önce girdiği anlamına gelir. Tipik bir kamp gezisi için bu, gezinin ilerleyen zamanlarına kadar kullanmayacağınız donmuş katı şeyler anlamına gelir – donmuş et, sebzeler, tatlılar ve bunun gibi şeyler. En altta gidiyor.

3. Maksimum soğukluk için alt kısımdaki bu öğelerin arasına donmuş su şişelerini serpiştirin. Soğuğu tutacaklar ve alanı dolduracaklar. Soğutucu dolu soğuk malzeme daha iyi soğuk kalır, kısmen doldurulmuş bir soğutucunun her açıldığında sıcak havayı içine alacak alana göre çok daha fazla açıklık sayesinde. Dondurulmuş su şişelerinin bir diğer avantajı da çözüldükten sonra içebilmenizdir.

4. Birincil buzunuz donmuş eşyaların ve su şişelerinin hemen üstüne gider. Büyük buz parçaları, küplerden daha yavaş erir, bu nedenle mümkün olduğunda blok buz kullanın. Boşlukları dolduran donmuş su şişelerine sahip birkaç büyük blok idealdir.

5. Toplu buzun üzerine, daha sık erişmek isteyeceğiniz yiyecekler gelir. Çeşniler, sosisli sandviçler, peynir, tereyağı, yumurta, pastırma, süt vb. -günde birkaç kez girip çıkacak şeyler.

6. Bu az bilinen ama önemli bir numaradır. Bu temel katmanın üzerine bir tür yalıtım matı koyun. Bir parça yün battaniye, eski bir köpük uyku pedi veya benzeri bir şey olabilir. Soğutucunuzun içine mümkün olduğu kadar özel uyacak şekilde kesilmeli veya katlanmalıdır. Ardından, bir şey almak için kapağı açtığınızda, neyin peşinde olduğunuzu bulmak için yalıtım matını yeterince yukarı kaldırın. İşiniz bittiğinde, matı yerine geri bırakın. Bunun soğuğu içeride ve sıcaklığı dışarıda tutmakta ne kadar büyük bir fark yarattığına inanamayacaksınız.


Comments


bottom of page