top of page

Noel nedir?

Noel bir aile kutlamasıdır: bir araya geliriz, güzel şeyler yeriz ve birbirimize hediyeler veririz! Ama yılın bu zamanında tam olarak neyi kutluyoruz?


Noel nedir?
Noel nedir?

Avrupa'da tarih, Hıristiyan dini tarafından derinden izlenmiştir. Ancak Noel, bu dinin en önemli bayramlarından biridir . Noel'de Hristiyanlar, dinlerinin kurucusu İsa'nın doğumunu kutlarlar . Bu anı anlatan hikayeler dinliyorlar.

Hıristiyanlar için bu nedenle Noel'in özel bir anlamı vardır. Ailenin ve çocukların çok önemli olduğu bir parti: bir araya gelmek için bir fırsat .

Avrupa'da kiliseler genellikle Noel şarkıları konserleri veya küçük figürinlerle İsa'nın doğumunu temsil eden bir dekor olan doğum sahneleri sergileri sunar.

Noel aynı zamanda birbirimize hediyeler verdiğimiz zamandır .. Bu hediyeler, sevdiğimiz insanlara duyduğumuz sevginin işaretleridir. Uzun bir süre mütevazı ailelerde, Noel'de çocukların kuru meyveler, fındıklar, tatlılar ve hatta bir portakal aldığını hayal edin: o zamanlar bu nadir ve egzotik meyve değerliydi. Bugün Noel'de çocuklar ortalama 6 ila 10 hediye alıyor ! Portakalın tek hediye olduğu zamanlardan çok uzaktayız!

Comments


bottom of page