top of page

Kışlık tente nedir?

Kışlık tente, düşük sıcaklıklar ve yoğun kar yağışı için özel olarak tasarlanmış bir tentedir. Bu tenteler, karavanın dış duvarının sadece bir kısmını kaplayan 'kısmi tente'lerdir. Bu nedenle çevreyi değil, “genişliği” dikkate alıyoruz. Kışlık tentenin yatay olabilmesi için karavanın bu genişlikte "düz ray" olması gerekir.

Malzemeler daha güçlü ve daha ağırdır. Kışlık tenteler, kural olarak 25 mm, hatta 28 mm çapında çelik bir bağlantıya sahiptir. Bu sağlamlığa rağmen, uygun şekilde kurulmalı, desteklenmeli ve kardan arındırılmalıdır.


Kışlık tente nedir?
Kışlık tente nedir?

Neden kışlık tente?

Kışlık tenteler yazlık modellere göre çok daha küçüktür. Gerçekten de karavanın kapısının önünde bir erişim kilidi veya kayaklar, kızaklar ve kayak kıyafetleri için küçük bir saklama odası olarak hizmet verecek şekilde tasarlanmıştır.

Çoğu kampçı, kokular nedeniyle aracın dışında yemek pişirdiğinden, çoğu modelde küçük bir mobilya parçası veya bir pişirme cihazı için hala yer vardır.


Bir kış tentesinin boyutları nelerdir?

Seyahat ve mevsimlik tentelerden daha sığ olan kışlık tenteler 1,50 m derinlikten itibaren kullanılabilir. Bu nedenle çatının eğimi daha fazladır ve bu da karın daha hızlı kaymasını sağlar. Bu, karın ağırlığı altında çökme riskini ortadan kaldırır. Kışlık tenteler 2m genişliğinde mevcuttur. En büyük modeller, zaten önemli olan 4 m'ye ulaşır.


Tente satın alma ipucu:

Bir kışlık tente satın almadan önce, onu neden kullanmak istediğinizi düşünün:

  • Sadece bir hava barınağı olarak mı? Bu durumda, küçük bir kompakt model yeterlidir.

  • Ayrıca tente altında yemek pişirmek veya fondü yemek ister misiniz? Bu durumda, daha büyük bir model öneriyoruz.

  • Çevresinde çatı bulunan tentelerin şu avantajı vardır: Çatıdan damlayan su ön duvara kaymaz ve kışın donmaz, doğrudan yere damlar.




Comments


bottom of page