top of page

Karavanlar için Vahşi Kamp - Ne yapmalı ve nereye gitmeli

Vahşi kamp, ​​maceraperestin hayalidir, kamp yapmanın ve doğayı ilk elden deneyimlemenin gerçek anlamıdır. Bir karavanda vahşi kamp yapmak, tüm eşyalarınızı yanınızda getirme, daha fazlasını keşfetme ve yağmur veya diğer hava tehlikelerinden korunma gibi ek avantajlar sağlar. Karavanınızda kalmak cazip gelse de vahşi kamp, ​​uyurken yıldızlara bakmanıza veya çevrenizdeki vahşi yaşamın seslerini dinlemenize olanak tanır. Her iki dünyanın da en iyisini sağlar. Herhangi bir sorundan kaçınmak için ne yapmanız gerektiği ve nereye gideceğiniz dahil olmak üzere, karavanlar için vahşi kamp konusunda size bilgi vereceğiz!


Uzaya Saygı

Vahşi kamp, ​​kendinizi doğaya kaptırmak ve sizi kampın gerçek köklerine geri götürmek ve belki de birkaç sterlin tasarruf etmekle ilgilidir! Bunu başarmak için, kamp yaptığınız yerleri tam olarak bulduğunuz durumda bırakmanızı sağlamak çok önemlidir.

Tüm çöpleri toplayın, çevrenize zarar vermeyin ve herhangi bir kamp ateşine dikkat edin! Eski sözler gider; sadece ayak izi bırak, sadece fotoğraf çek! Çöpünüze ve kirliliğinize saygı duyarken, gürültü kirliliğinizi de göz önünde bulundurmalısınız. Yüksek sesle müzik çalmak veya bağırmak yakındaki sakinleri rahatsız edebilir veya etraftaki vahşi yaşamı bozabilir, bu nedenle özellikle 22: 00'den sonra onu sessiz tutmaya çalışın.

Çoğu vahşi kampçı için bir kural, geç gelip erken ayrılmaktır. Gününüzü keşfederek geçirin ve ardından sadece yemek yemek ve uyumak için bir kamp yeri bulun ve ertesi sabah toplanıp yola devam edin. Bir geceden fazla bir yerde kalmamaya çalışın, o zaman muhtemelen herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız.

Bölgeye ve sakinlerine saygılı olduğunuz sürece, genellikle Birleşik Krallık'ta veya Avrupa'da vahşi kamp yapma konusunda herhangi bir sorun yaşamazsınız.
Comments


bottom of page