top of page

KARAVANLA SEZON DIŞINDA KAMP YAPMAK


Birçokları için yaz tatilleri yılın zirvesi, hak edilmiş dinlenmedir. Karavan sahipleri bile kamp alanlarını çoğunlukla yaz aylarında rezerve eder. Ancak, bunun yerine sonbaharda veya ilkbaharda tatile gitmeyi seçmek için birkaç iyi neden vardır.

  • Yüksek sezonun sıkıntılarından kaçınmak isteyenler, öncelikle gidilecek yeri ziyaret etmek için en popüler dönemin hangisi olduğunu düşünmelidir. Bu aslında bölgeden bölgeye değişir ve mutlaka yaz aylarında yoğunlaşması gerekmez. Örneğin güney bölgelerinde, çoğu turist en sıcak dönemden sonra gelir. Kış sporları ile ünlü bölgelerde, yüksek sezon doğal olarak yüksek sıcaklıklarla ters orantılıdır.

  • Aslında bu dönemde seyahat etmenin sayısız avantajı vardır. Kiralık karavanlar genellikle yüksek sezonda hızla tükenirken, yılın geri kalanında ideal karavanı güvenceye almak çok daha kolaydır. Çoğu durumda, kiralama fiyatı da önemli ölçüde daha düşüktür. Amaç tasarruf etmekse, kamp alanları ve bekleme yerleri bile düşük sezonda daha rekabetçi fiyatlar sunar.

  • Geleneksel tatil döneminin dışında bir tatil de çok daha rahatlatıcıdır. En popüler destinasyonlar artık kuşatma altında değil ve orada tam bir huzur içinde vakit geçirebilirsiniz. Daha az trafik olduğu ve bununla birlikte can sıkıcı kuyruklar riski olduğu için oraya giden yolculuk da daha rahattır. Bir kez orada, ana turistik yerler boş zamanlarınızda ziyaret edilebilir. Ve çoğu kamp alanı tükenmediğinden, aniden durmak daha da kolay.

  • Bunun yanı sıra, çoğu destinasyon sezon dışında da kendilerini farklı gösterir: manzara özellikle sonbahar ve ilkbaharda çekicidir, birçok yerde doğa kendini en muhteşem haliyle gösterir. Ayrıca kültür ve mutfak etkinlikleri de sıklıkla bu dönemde gerçekleşir. Bu, bölgeyi yaz aylarında mümkün olmayan bir şekilde deneyimlemenizi sağlar.

  • Sonbaharda rahat olamayanlar, eylül ve kasım ayları arasında her zaman yaz güneşini kovalayabilirler. Akdeniz bölgesi boyunca, sonbaharda, yüksek sezon çılgınlığı olmadan, tipik Akdeniz yaşama arzusuyla sahilde dinlenmeye, güneşin tadını çıkarmaya devam etmek mümkündür.Comments


bottom of page