top of page

KARAVANIN TASARRUF BOYUTU


Karavan diğer tatil ve seyahat seçeneklerine göre oldukça ekonomiktir. Konaklama ve ulaşım aynı anda yapıldığı için yüksek tutarlı harcamalar en aza indirilebilinir. Peki karavanda tasarruftan tasarruf yapmak mümkün müdür?

Evet karavan seyahatinde dikkat edeceğiniz bir kaç nokta ile daha da fazla tasarruf etmeniz mümkündür.


  • Karavan seyahatine gitmeden önce aşağı yukarı ne kadar harcama yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekmektedir. Doğruya yakın bir bütçeleme sizin sınırlarınızı belirleyecektir.


  • Zorunlu ve keyfi harcamalarınızı listelemeniz daha sonra kontrol ettiğinizde listeyi sadeleştirmenize yardımcı olacaktır.


  • Süprizler için ek bir bütçe hazırlamalısınız. Burada ki süprizden kast edilen, süpriz parti ve hediye değildir. Ani, plansız olarak ortaya çıkabilecek olumsuzluk ve ihtiyaçlardır. Ana bütçenizi sarsmamak için bir miktar paranın hazır bulundurulması sizi olası zorluklardan koruyacaklardır.


  • En fazla tasarrufu araç yakıtından sağlayabilirsiniz. Yağışlı, rüzgarlı günlerde kullanılan yakıtın normal hava koşullarına sahip olan günlere göre daha fazla olduğu belirlenmiş. Yola çıkmadan önce güzergahınız üzerindeki yerlerin hava durumlarını mutlaka inceleyiniz.


  • Eğer karavan hakkında gerekli bilgi, doğru karavan ve karavan donanımına sahipseniz ücretsiz alanlarda kamp yapmak harcamalarınızın oldukça azalmasına neden olacaktır.


  • Karavanla seyahate çıkmadan önce mutlaka yiyecek ve içecek stoklamanız önerilir. Gideceğiniz yer bulunduğunuz yere göre daha pahalı olabilir.


  • Gittiğiniz bölgenin turistlik alanlarını, eğlence merkezlerini ziyaret etmek istiyorsanız biletleri bulabileceğiniz en uygun fiyatlı yerlerden tercih etmelisiniz. Eğer turistlik bir alana yakın değilse ücretli eğlenceler yerine kendinizin tasarladığı oyunlar ve ücretsiz aktivitelerle harika zaman geçirebilirsiniz.

bottom of page