top of page

KARAVANDA SU TASARRUFU


Su kullanımını doğru yapmak her yerde olduğu gibi karavanda da oldukça önemlidir. Su kaynaklarının doğru kullanılmasına olan hassasiyet için yapılması gereken önlemler;

  • Duş

Konaklamanız sırasında su tasarrufu yapmak istiyorsanız, karavanda duş almak önemli bir zamandır. Telefonunuzu veya bir kum saati kullanarak duşlarınızı mümkün olduğunca hızlı olacak şekilde zamanlamanızı tavsiye ederiz . Sabunlarken suyu kapatmayı unutmayın , birkaç dakika kazanacaksınız! Ayrıca piyasada ekonomik duş başlıkları bulunmaktadır. Geleneksel düğmelerle aynı şekilde kullanılırlar. Ancak bunlar akışı sınırlar ve %75'e kadar su tasarrufu yapmanızı sağlar .

Tuvalette sifon düğmesine daha kısa basmayı da unutmayın . Düğmeye sonuna kadar basmanıza gerek yoktur.

  • Suyu topla

Hemen düşünmüyoruz ama yağmur suyunu bir tankta toplayıp sonra kullanmak mümkün. Örneğin, karavanınızın zeminini yıkamak için ! Ayrıca aracınızın dışını yıkamak veya bulaşıklarınızı yıkamak için geri dönüştürebilirsiniz ! Bulaşıklar için, biri temizlik, diğeri durulama için olmak üzere iki lavabo kullanmanızı öneririz. Böylece normalden daha az su kullanacaksınız.

Bu görevler için içme suyu kullanmanıza gerek yoktur!


  • doğru ekipman

yakıt bidonu

Bir bidon kullanın, onu bulaşıkları yıkamak , çamaşırlarınızı temizlemek veya sadece size yardım etmek için kullanabilirsiniz .

  • Güneş duşu

Güneş duşunu tercih edin! Bir karavanda su kullanmanın en ucuz yolu budur . Güneşli günler için pratik, tek yapmanız gereken güneşte ısınmasına izin vermek!

  • Webasto'nun Sinkmiser'ı

Bu aksesuar ile su ancak istenilen sıcaklık hazır olduğunda akacaktır. Örneğin, renk değiştiren bir ışık sayesinde sıcak olduğunda uyarılırsınız ! Bu sayede soğuk suyu boşa harcamazsınız ve gri su deposu daha yavaş dolar.bottom of page