top of page

KARAVANDA LİTYUM PİL KULLANIMI


Karavana lityum pil takın | BMS'nizi (pil yönetim sistemi) koruyun! Bir lityum pil bağlarken , yerleşik BMS'nin (pil yönetim sistemi) kısa devrelere karşı çok hassas bir kontrol panosu olduğunu göz önünde bulundurmalısınız . Bu, yerleşik elektronik aksamı aküye bağlarken, kullanılan anahtarların aynı anda her iki kutba da temas etmemesini sağlamak önemlidir. Lütfen ayrıca anahtarın ucuyla vücut kısımlarına dokunmadığınızdan emin olun. Geleneksel kurşun piller, LifePo4 pillerin büyük ölçüde hasar görebileceğini affeder . Lityum pili karavana takın

Motorum bir lityum pili takın - Doğru şarj senin şarj kontrol cihazı ayarı & yük destekleyici çok önemlidir Kullanılması yanlış şarj ayarını yapabilirsiniz tedarik sizin lityum piller bu pillerin kullanım için uygun değildir gerilimleri. Şarj cihazınızın birkaç ayarı varsa ancak lityum için açıkça ayarlanamıyorsa , alternatif olarak kurşun/jel ayarını kullanın . Bu, lityum pillerin şarj özelliğine en yakın olanıdır ve voltaj yükselmelerine yol açmayan bir alanı kapsar. Hiçbir koşulda kurşun/asit ayarı kullanılmamalıdır.

Hassas bileşen Bluetooth çubuğu Pilinize çok dikkat edin ve düşürmediğinizden emin olun . Bu, hassas BMS'ye (pil yönetim sistemleri) zarar verebilir veya takılı Bluetooth çubuğu devre kartından ayrılabilir ve artık uygulamanızı kullanamazsınız. Bu, bir noktada uygulamanızdan daha fazla bilgi alamamanızın bir nedeni de olabilir.

Sıçrama geçirmez su geçirmez anlamına gelmez Herkes için net olması gereken şey, bir lityum pilin su geçirmez olduğu, ancak mutlaka su geçirmez olmadığıdır. Sözde IP koruma sınıfı, pilinizin talimatlarında belirtilmiştir . Bu, cihazın neme ve ıslaklığa karşı ne kadar iyi korunduğu hakkında bilgi sağlar. Yüksek koruma sınıfı IP67 genellikle hassas piller veya kontrol elektroniği için kullanılmaktadır. Bu koruma sınıfına göre resmi test, bileşenin 1 metre derinlikte 30 dakikalık bir daldırma banyosunda tam işlevselliğini korumasını gerektirir. Sonuç olarak, içeri su girmemiş olmalıdır ve IP67 koruma sınıfı su geçirmez olarak da adlandırılır. Bizim yerleşik LIONTRON gelen lityum pil Bizim için koruma sınıfına 65. artmıştır sıçrama koruması, lityum pil yağmur suyuna karşı korumalı ve bu nedenle edilebileceğini bu araçlar ideal kullanılan bir olarak yardımcı pilin mobil evler için . Daha yeni LIONTRON piller söz konusu olduğunda, koruma sınıfı 65, sürdürülebilir olmaları ve gövde vidalı olduğu ve yapıştırılmadığı için açılabilmelerinden kaynaklanmaktadır . Diğer üreticilerin LifePO4 pilleri çoğu durumda yalnızca hata veya arıza durumunda atılabilir. GreenAkku akü modelimizin yanı sıra denizcilik sektörüne de yüksek su direnci garanti eden ürünler sunmaktadır.

Pil sıfırın altındaki sıcaklıklarda hemen şarj olmazsa panik yapmayın Pilin sıfırın altındaki sıcaklıklarda hemen kullanılabileceğine inanmak, son müşterileri endişelendiren en yaygın yanılgılardan biridir. Biri veya diğeri “Buz ve Buzul”a gitmeyi sever. Pilinizi korumak için BMS, pili belirli bir sıcaklık değerinin altında kapatır. Dahili sıcaklık sensörü, donma alanındaki değerleri algılar ve önlem olarak (hasarı önlemek için) pil uyku moduna alınır . Bu yüzden panik yapmayın! Araç yolculuk sırasında ısındığında ve akü de ısındığında normal şekilde şarj ve deşarj olacaktır.

Karavana lityum pil takın | ve yine de gemide yüksek elektrik tüketimi olan cihazlar için yeterli güç yok mu? Karavanınıza bir lityum pil takmak istiyorsanız, yüksek güç gereksinimi olan teknik cihazları herhangi bir pil ile çalıştıramayacağınızı bilmelisiniz. Yüksek akımlar yüksek güç gerektirir. Örneğin karavan sektöründeki yüksek performanslı ve hatta Moover'lı invertörler , doğru akü kapasitesine ihtiyaç duyar . Bu cihazlarla, teknik veriler hakkında önceden bir izlenim edinmek önemlidir. Pilin sürekli deşarj akımı, yerleşik cihazların performansına uygun olmalıdır! Örnek: Bir lityum pil 100 amper sürekli deşarj akımı sağlıyorsa , bir invertör sürekli olarak 1280 watt ile beslenebilir. Cihazlarınız artık 1280 watt'tan fazla güç gerektiriyorsa, inverteriniz arızalanabilir. Şimdi bunu aşmanın 2 yolu var. Birinci: Paralel olarak bağlanan ve böylece gücü (voltajı değil) iki katına çıkaran bir 2. LifePO4 pil takarsınız . Yukarıda verilen örnekte artık inverterden alabileceğiniz 2560 watt var. İkincisi: Daha yüksek deşarj akımları sağlayan daha büyük bir pil takmayı düşünün , örn. 150 amper (Liontron 100AH ​​​​= 150 amper sürekli deşarj akımı), bu 1920 watt invertör gücüne karşılık gelir. Çözüm: Yeni bir pil ve invertör almadan önce dikkatlice düşünün:

  • Ağırlıklı olarak yılın hangi zamanında seyahat etmek istiyorsunuz?

  • hangi cihazlar yanınızda olacak

  • kaç gün kendi kendine yeterli olmak istiyorsun

Ancak bunu kendiniz için netleştirdiğinizde, bir satış elemanı mükemmel pilinizi ve doğru invertörü önerebilir.

Yanlış varsayım | 100 AH pil ile sürekli 100 amper çekilebilir Akü üzerinde 100AH ​​varsa hemen 100 amper de çekilebileceğine inanmak her zaman doğru değildir. AH (amper saat) , pilin ne kadar enerji depoladığı ve ne kadarını hemen kullanıma sunduğu (yani yaydığı) hakkında bilgi sağlar. Her pil için satın alma kararı vermeden önce mutlaka incelemeniz gereken bir veri sayfası vardır . Bu veri sayfasında şunları bulacaksınız:

  1. amper cinsinden sürekli deşarj akımı

  2. pilin birkaç saniye boyunca sağlayabileceği maksimum deşarj akımı

Bu veriler doğru invertörü seçmenize yardımcı olacaktır. Aküden sürekli deşarj akımını bu şekilde alır ve 12 ile çarparsınız. Ardından inverterinizin size kalıcı olarak sunduğu watt değerini alırsınız. Ve ne yazık ki bu sadece 300 watt ise ve saç kurutma makineniz 1500 watt'a ihtiyaç duyuyorsa, bu saç kurutma makinesini kıyı gücü olmadan çalıştıramazsınız. Seyahatlerinizde yanınıza almak istediğiniz elektrikli ürünlere bir göz atmak ve akü kapasitelerinizi ve invertörü yapılandırmak için kullanmak en iyisidir.

Comments


bottom of page