top of page

KARAVANDA İLK KEZ YEMEK PİŞİRECEKLER İÇİN DİPNOTLAR


Karavanda yemek yapmak evde yemek yapmaktan çok farklıdır. Mutfak profosyonel alet edavat içerirken karavan sadece işlevsel araç ve gereçler içerir. Evde her yemek için ayrı tencere kullanılırken karavanda çorba, pilav, ana yemek aynı tencerede yapılabilir.

Karavanda yemek yapmanın bazı dipnotları bulunmaktadır.

  • Yemek yapmadan önce her şeyi planlayın.

Hangi malzemeler önce konulacaksa doğrama işlemine oradan başlayın. Baharat seviyorsanız cam kavonoz yerine buz dolabı poşetlerinde muhafaza edin. Hem yer kazanırsınız hem de kırılma riski ortadan kalkar.

  • Mutfak gereçlerinizi katagorilere ayırın.

Hangi tür yemekleri hangi tencerede pişirebileceğinizi önceden düşünerek ona göre mutfak gereci alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz. Hem kafanız karışmayacaktır hem de gereksiz kalabalık oluşmayacaktır.

  • Fırın yemekleri ile aranızı iyi tutun.

Fırında pişen yemekler daha sağlıklı ve lezzetli olabilmektedir. Fırınınızın iç hacmini seyahate çıkmadan önce mutlaka kontrol etmeniz gerekmektedir. Minik bir fırın hayal kırıklığına neden olabilir.

  • Konserve her zaman sağlıklı değildir.

Karavan kampı boyunca konserve ağırlıklı beslenmeniz sindirim sisteminizi bozabilir. Dengeli beslenme alışkanlığınızı karavan ve her yerde koruyabilmelisiniz.

  • Pratik tariflerin yer aldığı reçete defteri oluşturun.

Hızlı hazırlanan sağlıklı yemekleri yemek ve yapmak her zaman keyifli olacaktır.


  • Uzun yolculuklar için makarna ve baklagil stoğu yapabilirsiniz.

Eğer kamp yapacağınız alana ulaşana kadar alışveriş yapmayacaksanız çabuk bozulacak sebze ve meyvelerin yerini baklagil ve makarna ile doldurabilir, kamp alanına ulaştığınızda taze meyve sebze tüketebilirsiniz.

Comentarios


bottom of page