top of page

KARAVANDA GERİ GÖRÜŞ SENSÖRÜ KULLANMANIN FAYDALARIKaravan park etmek zaman zaman sorun olabilen bir durumdur. Eğer trafik içerisindeyseniz park etmek stresli ve bunaltıcı ya da büyüklüğü nedeniyle arka kısmın kontrolü zor olabilir.

Geri görüş sensörleri bu durum için tasarlanmış bir üründür. Aracın arkasına takılan kamera görüntüyü sürücü mahallisinde yer alan dijital ekrana yansıtmaktadır. Böylece sürücü güvenli ve kontrollü şekilde park işlemini gerçekleştirebilmektedir. Karavan geri vitese alındığında arkadaki kameralar devreye girer ve görüntü ekrana yansır. Dijital ekran sadece geri görüş sensörüne hizmet etmez. Navigasyon, radyo, cd, usb çalıştırma özellikleri de aynı dijital ekranla hizmete sunulmaktadır.

Geri görüş sensörlerinin faydaları;

  • Güvenli park etme;

Genellikle sensörler, yaklaştıkça frekansı artan bir ton yayar. Bip sesi sabit hale geldiğinde, yeterince yakın olduğunuzu ve doğru noktada olduğunuzu bildirir.


  • Montaj sensörleri;

Normalde tüm karavanlarda entegre geri vites sistemi bulunur, eğer karavanda bu sistem yoksa sonradan montajı yapılabilir. Bazı sistemler, kalan mesafeniz için bir rakam gösterecektir. Talimatları yakından takip ettiğinizden ve sisteminizi yolda kullanmadan önce test ettiğinizden emin olmalısınız aksi taktirde çok can sıkıcı sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

  • Ekonomik Tasarruf;

Park esnasında sağladığı güvenli park etme sistemiyle olası çarpma, vurma olaylarını büyük oranda etkileyerek maddi kaybın önüne geçmektedir.

Comments


bottom of page