top of page

Karavan türleri

Kampçılardan bahsettiğimizde, her zaman belirli bir sınıflandırmaya atıfta bulunuruz: saf kampçı, üst kabin, yarı entegre, karavan. Bu kategoriler yalnızca estetik temsiller değildir, aynı zamanda onları belirli ekip türleri, özel ihtiyaçlar, kişi sayısı, kampçının en sık kullanımı için uygun veya daha uygun kılan özelliklere sahiptir. Sonra zevkler ve modalar var ama bunlar hakkında söyleyecek çok az şeyim var.


Karavan türleri
Karavan türleri

Saf bir karavan (minibüs), içinde yaşanacak şekilde ayarlanmış bir minibüstür (üreticinin orijinal karoseri). Akıllı çiftler için ideal, gençler için mükemmel. Biraz kısıtlı iç mekanlar, ancak son zamanlarda gerçekten yenilikçi öneriler ortaya çıktı, transferlerde ve park etmede çeviklik (özellikle 5,40 metre uzunluğa kadar olan araçlarda). Hatta bazen 4 kişiliktir ama benim için 2 kişilik bir karavan türüdür . Genellikle her zaman hazır olan bir arka çift kişilik yatak vardır, bazen iki koltuk daha almak için bir tavan katlanır (pazardan sonra da kurulabilir), bazı durumlarda yemek odası biraz daha küçük bir yatağa dönüştürülebilir, ama bence alanlar ve yaşanabilirlik göz önüne alındığında acil durumlar için çözüm. Kampçıyı "dışarıda" da deneyimlemek önemlidir.

Bir üst kabin , şüphe götürmez bir şekilde, bir minibüsün zeminine yerleştirilmiş yaşam ünitesine sahiptir (bu nedenle orijinal üstyapıda yalnızca sürücü kabini vardır), bir üst kabin sürücü kabininin çatısında durmaktadır. Geniş, genellikle aracın geri kalanını hazır tutarken her zaman hazır 4 yatağı vardır. Düzen, çatı katında bir çift kişilik yatak, arkada ikinci bir çift kişilik yatak veya ranza içerir. Çok sayıda olsalar da aileler arasında en yaygın olan düzenlemedir . 4 veya daha fazla kişi için bir karavan türüdür ( yerleşimi değerlendirin, seyahat için onaylanmış koltukları ve ağırlığı dikkate alın ).

Yarı entegre , üst kabinsiz bir üst kabindir (kelime kelimesini bağışlayın), aynı yapı tipolojisi, bir minibüsten daha geniş, 2-4 kişilik bir karavandır , genellikle arkada bir çift kişilik yatak vardır ve ikinci bir yatak olabilir. ancak alçaltılmış yatağın giriş kapısını serbest bırakması önemlidir, aşağıdaki yemek odası neredeyse hiç kullanılmaz.

Karavan , orijinal sürücü kabini olmadan minibüsün açık kasasında sıfırdan tasarlanmış bir araçtır. Geniş ve entegre alanlar, çift kişilik yatak her zaman hazır ve kabinde açılır. 2-4 kişilik bir karavan olmakla birlikte çiftler tarafından tercih edilmektedir. Geniş ve konforlu yemek odası, gerçek bir oturma odası diyebilirim. Bazen birileri tarafından (yanlış veya doğru) bir varış noktası olarak kabul edilir. Beni pek ilgilendirmeyen statü sembolü bir yana, genel olarak araç içi yaşam için çok konforlu bir araç, sunduğu mekan ve yerleşim sürekliliği, kokpit ve hücre arasındaki farkı ortadan kaldırıyor.Comments


bottom of page