top of page

Karavan Römork Tamiri


Hemen hemen tüm karavan kulübelerinin zayıf noktaları ahşap zemindir. Aşağıdan, yağmurda veya su birikintilerinde sürerken, üzerine su her zaman girer ve bazı yerlerde koruyucu kaplamayı periyodik olarak güncellemezseniz, incelir. Bu zayıflık yerinde, kontrplağa nem girmeye başlar, bu da kulübe treylerinin zemininin daha sonra korozyona ve çürümesine neden olur. Vücut parçalarının derzlerini unutmayınız, derzlerdeki dolgu macunu zamanla sertleşir, elastikiyetini kaybeder ve çatlar. Daha sonra bu yerlerden su akmaya başlar ve vücut çürür. Karavan römork gövdesinin aşınmasında ek bir faktör de atmosferik etkilerdir. Güneşte, vücut ısınır ve ısınmadan kaynaklanan deformasyon yükleri yaşar ve ultraviyole ışınları kauçuk contalar üzerinde yıkıcı bir etkiye sahiptir. Yazlık römorkun çatısında büyük miktarda kar da havaya atfedilmelidir, bunun altında gövde deforme olur ve eklemlerde çatlaklar oluşur, çünkü negatif sıcaklıklar lastik contaları ve dolgu macununu olumsuz etkiler. Yazlık treylerin "sağlığını" olumsuz etkileyen başka faktörler de var. Örneğin: pencerelerin ve kapakların derzlerindeki tıkanmış kir, dolgu macununun yapışkan özelliklerini azaltır, bundan sonra nem bu tür yerlere fazla çaba harcamadan girer.

Fitil ortadan kaldırılması;

Sızıntı araması kalifiye bir uzman tarafından gerçekleştirilir, treylerinin gövdesindeki tüm sızıntıları bulduktan sonra, müşteri ile birlikte değiştirme ve restorasyon unsurlarının belirlendiği bir çalışma planı hazırlanır. Bazı durumlarda, iç kaplama çok çürüktür ve ikincisinin restorasyonu uygun değildir. Tüm restorasyon çalışmaları, yüksek kaliteli malzemeler kullanılarak ve orijinal veya eşdeğer parçaların montajı gerçekleştirilir.

Bir kazadan sonra bir yazlık römorkun restorasyonu;

Yazlık #treyler bir yol kullanıcısıdır ve bildiğimiz gibi yol, artan bir tehlike yeridir. Treyler yani römorklar, gövdenin ağırlığını azaltmak için sandviç panellerden monte edilmiştir. Sandviç paneller, duvarların, çatıların, zeminlerin deformasyonuna ve tamamen tahrip olmasına yol açan yüksek mekanik strese dayanıklı değildir. Çoğu durumda, karavan römorkunun tüm unsurları geri yüklenebilir. Sızıntının ortadan kaldırılmasının yanı sıra uzmanlar, müşteri ile birlikte işin kapsamını değerlendirir ve hangi elemanların geri yüklenebileceğini ve hangilerinin değiştirilebileceğini belirler. Bir kaza durumunda, gövdeyi restore etmenin yanı sıra, karavan römorku için yeni mobilya sistemlerini restore etmek veya geliştirmek ve gerekirse araç üzerindeki ekipmanı değiştirmek veya onarmak da gereklidir.

#Römorkun uygun bakım olmadan çok uzun süre verdiği ve bunun korkunç sonuçlara yol açtığı durumlar vardır. Böyle bir yazlık treylerde neredeyse tüm sistem ve ekipmanların restore edilmesi gerekiyor. Duvarlardan, zeminden ve tavandan başlayıp fren ve çalıştırma sistemi ile biten. Şirketimizin ustaları, çeşitli karmaşıklıktaki karavanları yeniden donatma ve onarma konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahiptir; bu, bir yazlık karavan römorkunun tamamen çürümüş unsurlarını bile restore etmemize veya oluşturmamıza olanak tanır.Comments


bottom of page