top of page

Karavan Pencere Kılıflarının Bakımı


Karavanın pencere ve lombozlarının contalarının su sızmaması ve yapışmaması için periyodik bakımların yaptırılması gerekmektedir.

Karavanınızı mükemmel durumda tutmak, yalnızca tatile çıktığınızda kendi kişisel deneyiminizi geliştirmekle kalmayacak, aynı zamanda satmaya karar vermeniz durumunda yeniden satış değerini de artıracaktır. Güzel bir gün batımının veya gün doğumunun keyfini çıkarmaya çalışırken çizik pencerelerden bakmaktan daha kötü bir şey yoktur, bu nedenle pencerelerinizi mükemmel durumda tutmanız önemlidir.

Macera için çok fazla potansiyel olduğu için harika açık havada dışarı çıkmak heyecan vericidir. Bununla birlikte, bazen koşullar ideal olmaktan uzak olabilir ve yoldaki daha tehlikeli günlerden kaynaklanan herhangi bir hasar veya aşınma ve yıpranmaya karşı hazırlıklı olmanız gerekir.


Bu tür müdahaleler yıllık olarak, kış tatilinden önce ve sonra daha iyi yapılmalıdır.

Pencerelerin ve lomboz kılıflarının bakımı nasıl yapılmalıdır?

Pencere ve lomboz kılıflarının bakımı için yapılması gereken işlemler şunlardır:

  • kılıfları su ve nötr sabunla temizleyin

  • iyice durulayın ve zarar vermemek için yumuşak bir bezle kurumaya veya kurumaya bırakın

  • contaları yağ veya şeffaf silikon gres ile yağlayın (ayrıca silikon sprey ile)

  • contanın kauçuğunun gresi emdiğini kontrol edin

Camlarınız çizildiyse merak etmeyin çözümleri var. Akrilik ve polikarbonat kumaşlar oldukça yumuşaktır, bu nedenle hafif aşındırıcı bir cila kullanarak yüzeysel çizikleri giderebilirsiniz.

Hafif bir cila seçmek ve ambalajın üzerindeki talimatları dikkatlice takip etmek en iyisidir. Camlarınızı yeniden kristal berraklığında görmek için elektrikli parlatıcı da kullanabilirsiniz. Size zaman kazandıracağını düşünseniz de, çok hızlı olduklarından, çok fazla ısı ürettiğinden ve camlarınızı değiştirmenize neden olacağından elektrikli matkap kullanmaktan kaçının.

Karavanınızı sezon dışında tuttuğunuz yer bir ağacın, bir kenarın veya bir telefon direğinin altındaysa, sürekli bir kuş düşürme sorunu yaşamanız için iyi bir şans vardır. Bu lekeleri çıkarmak zor olsa da, kazıyıcı kullanmaktan kaçının ve bunun yerine ılık su ve sabır kullanın. Gelecekte kullanmayacağınız zamanlarda karavanınıza bu veya başka bir zarar gelmemesi için, karavanınızı korumak için mutlaka bir karavan örtüsü kullanın.

Bu işlemleri yaptıktan sonra karavanımızın pencere kaplaması yeniden esnek ve yeni gibi parlak olacaktır.

Comments


bottom of page