top of page

KARAVAN KİRALARKEN BİLMENİZ GEREKEN DİPNOTLAR


karavan kiralama konusunda en merak edilen sorular;

Nasıl organize olunacağı, hangi önlemlerin alınması gerektiği, kiralık karavanın sahip olması gereken en önemli unsurlar, karavanın içerisine neler konulmalıdır? gibi sorulardır.

Karavanların; üst kabin, alçak profilli , sözde minibüs veya saf karavanlar olmak üzere faklı çeşitleri vardır. Öncelikle hangi karavan tipinin sizin ve aileniz için uygun olduğuna karar vermeniz gerekmektedir.

Karavan tipine karar verdikten sonra yol boyunca ve tatil süresince yapılması gereken işlerin detaylandırılarak iş bölümü yapılması, nerelerde mola verilip nerelerde kamp yapılacağına karar verilmesi tatilde oluşacak kargaşayı engelleyecektir.

Karavan kiralanan firmanın güvenilir bir firma olması çok önemlidir. Eğer firma karavan konusunda yeterli tecrübeye sahip değilse yine de kiralama işlemi gerçekleştirilmişse mutlaka karavanın teknik kontrolünün yaptırılması gerekmektedir. Eksik olan donanımların tamamlanması yol ve tatilde geçirilecek süreyi konforlu hale getirecektir. Karavan kiralanan firmanın kalitesi fazla iş yükünün azalması ve maaliyetin düşük olmasını sağlayacaktır.


Kiralık karavanda olması gereken donanımlar;

Tente, alarm, motor iklimi, banyo, tuvalet, kalorifer, buzdolabı, mutfak bölümü, yatak alanı, depolama alanı ayrıca karavanın elektrik bağlantısı için kablo, park halindeyken tesviye takozları, üçgen, su deposu ve kaliteli aküdür.

Karavanın içerisine konulması gerekenler ise;

Gidilen mevsime göre uygun kıyafetler

Battaniye

Mutfak gereçleri

Yemek malzemeleri

Su

Doğaya dost kişisel temizlik malzemeleri

Keyifli zaman geçirmenize yardımcı olacak kitap, kutu oyunu, ip,hamak, top gibi malzemelerdir.
Comments


bottom of page