top of page

KARAVAN İPUÇLARI


Kabul ediyoruz: Ev boyutundan vazgeçerek dışarıda vakit geçirmeye karar verenler için hayatı daha kolay ve daha rahat hale getirmek amacıyla genellikle çadırlarda kamp yapanlara tavsiyelere odaklanıyoruz. Ancak kampın büyük dünyasında, motorlu karavan ailesi de bizim için aynı derecede önemlidir! Aileniz veya arkadaşlarınızla paylaşılan birkaç metrekarede yaşamaya uyum sağlayarak uzaklara seyahat etmeyi seçmek, fedakarlıklar ve bazı fedakarlıklar içerir. O halde karavan veya karavan kullanmaya karar verenler için hayatı biraz daha kolaylaştırmanın nasıl mümkün olduğunu birlikte görelim.


Nemi durdur


Bu şekilde seyahat edenler bilirler: Sabah kalktığınızda ilk karşılaşacağınız şeylerden biri yoğuşmadır. Özellikle sonbahar ve kış aylarında, dışarısı ile içerisi arasındaki sıcaklık farkı, pencerelerde yoğuşma ve eşya ve kıyafetlerin istiflendiği alanlarda nem oluşmasına neden olur. İlk durumda, çözüm, kendinizi sentetik elyaftan emici bir bezle donatmaktır: uyanır uyanmaz hemen gitmeniz gerekiyorsa, çabuk kuruyan ve tüm gücüyle sıkmanız gerekmeyen bir şeye ihtiyacınız vardır. zaman. Bu tür bir nesne doğru olandır: İnternette ve özel mağazalarda satılık olarak bulabilirsiniz, nispeten düşük maliyetlidir ve açıkça yıkanabilir ve yeniden kullanılabilir, bu da israfı önlemek için fena değil. mendil veya mendil. kağıt. Kapalı alanlarda nem olması durumunda, küçük emiciler satın almanızı tavsiye ederiz: İnternetten baktığınız zaman, her tür alana uygun her türde bulabilirsiniz. Kişisel olarak, herhangi bir alana iyi uyum sağladıkları, asılabildikleri ve hepsinden önemlisi çoğu yeniden kullanılabilir oldukları için bir zarf veya çanta biçiminde olanları öneriyoruz.


Emir!


Bu ... şifre. Çok az alanınız olduğunda, boyuttan tasarruf etmek önemlidir. Bu nedenle kıyafetlerinizi ve eşyalarınızı kutulara veya kaplara koyarak düzenlemek daha iyidir. Tavsiyemiz, büyük mobilya zincirlerinin mağazalarında çeşitli ebatlarda satışa sunulan yumuşak ve biraz deforme olabilenleri tercih etmenizdir: gereksiz yer kaybetmeden bunları kampçınızdaki bölmelere daha iyi adapte etme imkanına sahip olacaksınız. çeşitli boyutlarda bulunan ve her zaman mağazalardan veya çevrimiçi olarak satın alınabilen sert plastik kaplara daha iyi odaklanın.


duvarları kullan


Veya bölmelerdeki kapıların içi. Karavanın tüm raflarına nesnelerin dağılması ne kullanışlı ne de pratiktir: başka amaçlar için kullanılabilecek yer kaplarlar ve ayrıca hareket halindeyken beklenmedik bir şekilde düşme riski taşırlar. Hepsini toplu olarak çekmecelere atmak yerine, duvarlara yapıştırmak için manyetik bir levha/şerit satın alabilir ve anahtarları, aletleri veya mutfak gereçlerini oraya yerleştirebilirsiniz. İnternette arama yaptığınızda, (metal veya plastik malzemeden, vidalarla tutturulacak veya basitçe yapıştırılacak) birçok tür bulacaksınız. Ayrıca, en yararlı görünen yerleri sabitlemek ve eşyalarınızı, havlularınızı veya kıyafetlerinizi oraya asmak için bol miktarda askı veya kanca ile donatmanızı öneririz.

bottom of page