top of page

KARAVAN İÇİN SU SİSTEMLERİ


Hayatın her alanında olduğu gibi karavanda da doğru ve temiz su hayati önem taşımaktadır. Suyun kullanım kolaylığını sağlayan sistemlerse karavan tatili için çok önemli bir konu olmaktadır. Doğru su sistemiyle tıpkı evinizdeki gibi sıcak ve soğuk su akan musluklara sahip olmanız mümkündür. Karavan seyahati esnasında soğuk suya ve sıcak suya anında erişmek oldukça kolaydır.

Suyu taşıyarak değil karavanın temiz su deposuna direk suyu çeken sistemler bulunmaktadır. Bu sisteme sahipseniz depolanacak suyun temiz ve tatlı su olduğundan işlem öncesi emin olmanız gerekmektedir. Karavana dahil edilen emiş güçlü hortum sistemi su deposuna suyu elektrikli süpürge gibi çeker. Sizin sürekli bidonlarla su taşımanızı ve yorulmanızı engelleyebilecek bir sistemdir. Bir başka sistemse karavanınızın duvarına monte edilen su girişinin doğrudan depoya bağlantılı olmasıdır. Tıpkı aracınıza yakıt yükleyen pompa deliği gibidir ve bir motor aracılığıyla su delikten depoya pompalanır.

Evdeki kombinin bir benzeri karavanınız içinde kullanılabilir. Karavan kanepenizin altına monte edilerek kullanılabilmesi mümkündür. Musluklardan aynı anda sıcak ve soğuk su akmasını sağlayan sistemlerdir. Boyutuna göre kullanacağı enerji miktarı değişmektedir. Mutfak musluğuna giden suyun ayrı bir tesisatla karavan içerisinde bulunan duşa ulaşması da mümkündür.

İçme suyunu karavana sabitlenen düşük enerji ile çalışan portatif sebillerle sağlama imkanınız bulunmaktadır. Soğuk ve içeceklerinizi hazırlayacağınız sıcak suyu doğrudan elde edebilirsiz.

Su donanımları sürekli kullanıldığı için düzenli bakıma ve temizliğe ihtiyaç duyarlar. Kaliteli su kullanımına devam etmek istiyorsanız sistemleri güncel tutmanız ve karavan içerisinden geçirilen tesisat borularının patlak olmadığından ve su sızdırmadığından emin olmanız gerekmektedir.

コメント


bottom of page