top of page

KARAVAN DONANIMLARI


Statik veya çıkarılabilir karavan mobilyaları ve iç üniteler inşa etmek potansiyel olarak (her zaman olmasa da) en ucuz seçenek, ancak bu aynı zamanda en zorlu, zaman alıcı ve riskli. Kendi karavan mobilya takımlarınızı ve fonksiyonel ünitelerinizi nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız ve deneyime sahip değilseniz, yalnızca şüpheli ve potansiyel olarak tehlikeli görünen bir iç mekanla sonuçlanmak için çok zaman ve para harcayarak kendinizi bulabilirsiniz.


Bununla birlikte, özellikle çıkarılabilir karavan mobilyaları gibi, kendi karavan mobilyalarınızı yapmak için hala birçok bonus var. Sıhhi tesisat ve elektrik konusunda önemli bir uzmanlığa sahip değilseniz, bir karavanı yenilemenin karmaşık unsurlarını profesyonel yardım almadan çözmeniz önerilmez, ancak çıkarılabilir karavan mobilyası ve hatta tahtalar ve sağlam tabanlar gibi şeyler yapmak çok eğlenceli olabilir.


Temeller, yerden tasarruf sağlayan teknikleri göz önünde bulundurarak net bir tasarım oluşturduğunuzdan, tüm ölçümlerinizi iki kez kontrol ettiğinizden ve uygun malzemelere yatırım yaptığınızdan emin olmaktır. Hem yakıt tüketimini en aza indirmek için hafif hem de yüklerini destekleyecek kadar güçlü ve iyi kalitede olan karavan mobilya panoları gibi satın alma malzemeleri arasında bulunacak bir denge var. Tabii ki, malzeme ne kadar iyi olursa, fiyat etiketi o kadar yüksek olur ve muhtemelen bir bütçe üzerine inşa edersiniz. Ancak, mobil evinizin temelleri söz konusu olduğunda biraz daha fazla yatırım yapmaya değer.


Kendi evinizdeki eşyaları minibüse dönüştürmek mümkündür, lambalar, sandalyeler ve mini buzdolabı gibi şeyler yeniden kullanılabilir, ancak sürüş sırasında her şeyin güvenli bir şekilde sabitlendiğinden veya saklanacak bir yeri olduğundan emin olun. lütfen herhangi bir elektrikli cihazla ilgili profesyonel tavsiye alın.


Harika tasarım önerilerinin yanı sıra oluşturma ve bütçeleme ipuçları sunan bazı harika YouTube videoları ve Pinterest panoları var. Hayalinizdeki minibüsü tasarlamak için biraz zaman ayırın ve yaratıcılığınızın çılgına dönmesine izin verin.

Karavan Mobilya Takımları:
Bu DIY hissini istiyorsanız ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, bazı karavan mobilya kitlerine göz atmalısınız. Temelde karavanlar için IKEA olan düz paket kitleri satın alabilir ve dengesiz yüzeyler veya çöken raflarla sonuçlanma riski olmadan kendin yap fikrinizi elde etmenizi sağlar.


Alternatif olarak, parçaları bir araya getirme çabasını gerektiren ve size parçaları yerine yerleştirmek gibi basit bir görev bırakan önceden oluşturulmuş bir karavan mobilya setini tercih edebilirsiniz.


Hem düz paketler hem de önceden oluşturulmuş karavan mobilya takımları, belirli tipte ve boyuttaki minibüs veya otobüslere uyacak şekilde bulunabilir. Böylece Ford, VW, Renault ve çeşitli minibüs boyutlarındaki hemen hemen her tür karavan dönüşümü için bir mobilya seti satın alabilirsiniz. Kitler ayrıca çıkarılabilir karavan mobilyası şeklinde gelir; tekerlekli eviniz bir iş minibüsü olarak iki katına çıkarsa idealdir.


Potansiyel olarak daha yüksek fiyat etiketi ile birlikte, karavan mobilya kitlerinin dezavantajı, genel doğasıdır. Sunulan farklı şirketlerden çeşitli kitler olmasına rağmen, kendi dahiyane tasarımınızdan bu benzersiz hissi alamayacaksınız ve özellikle alan kullanımı söz konusu olduğunda, kitlerin yaratıcılıklarında biraz sınırlı bulabilirsiniz. Bununla birlikte, harika bir temel görevi görürler ve son dekoratif dokunuşlar ve aletlerle çılgına dönerek ya da biraz alıştırma yaptıktan sonra temel kiti kendiniz değiştirerek bunu kendiniz yapabilirsiniz.

Minibüsünüzü döşerken son seçenek, ısmarlama bir karavan yenilemesine gitmektir. Genel olarak bu, karavan dönüştürme konusunda uzmanlaşmış bir şirket bulmak, onlarla tam olarak ne istediğiniz hakkında sohbet etmek ve belirli birimleri ve iç mobilyayı ölçüp oluşturmalarını sağlamak anlamına gelir. Anlaşmaya bağlı olarak, her şeyi minibüse kendiniz sığdırabilir veya bunu şirkete bırakabilirsiniz.


Bu şüphesiz en pahalı seçenektir, ancak faydası vardır. Bir profesyonelle çalışarak, birinci sınıf kalitede ve güvenilir özelliklerle döşenmiş bir karavan elde etmelisiniz. Düzenlemenize bağlı olarak, tasarım üzerinde çok fazla etkiye sahip olma ve oldukça benzersiz bir karavan iç mekanı ile sonuçlanma potansiyeli vardır ve profesyonel donanımı yeniden kullanmayı planlıyorsanız - çıkarılabilir karavan mobilyası satın almak mümkündür.

Nasıl suçlandığınıza dikkat edin. Malzemelerin maliyetinin dahil olup olmadığı ve çalışılan saatler için ödeme yapıp yapmadığınız veya tamamlanan iş, işin kalitesinin yanı sıra size ne kadara mal olacağını gerçekten etkileyebilir. Saygın bir şirket, ideal olarak araç türünde bir uzman (örneğin Ford transit karavan dönüşümleri ve iç mobilya uzmanları) kullandığınızdan ve şirketin incelemelerini kontrol ettiğinizden emin olun.

Ancak karavanınızı döşemeye karar verdiniz, önceden araştırma yaptığınızdan emin olun. Bir bütçe oluşturun ve buna bağlı kalın, karavanınıza yolda ihtiyaç duymadan önce kendinize bolca zaman ayırın ve her şeyden önce onunla eğlenmeye çalışın.

Comments


bottom of page