top of page

KAMPTA İZLENMESİ GEREKEN FİLMLER


Ne yazık ki son bir yılda doğayla iç içe güzel bir tatil yapma imkanımız azaldı. Şimdiye kadar açık havanın, virüs olan görünmez düşmanla mücadelede ne kadar müttefikimiz olduğunu iyi biliyoruz, ancak seyahat kısıtlamaları, sokağa çıkma kısıtlamaları ve sınırlama önlemleri arasında sık sık kısa yolculuklar veya tatillerin kısaltılmasıyla yetinmek zorunda kaldık.

Ama hiçbir şey bizi açık havada hayal kurmaktan ve kamp temalı en iyi filmlerden bazılarını izleyerek birkaç saat rahatlama ve eğlence harcamaktan alıkoyamaz!

Spoiler vermeden bazı başlıkları birlikte görelim.


maceracı


Aşırı doğayı ve yalnız yürüyüşleri sevenler için son derece başarılı iki film öneriyoruz: ilki, genç Christopher McCandless'ın gerçek hikayesini ve toplumu kalıcı olarak terk edip daha aşırı uçlarda yaşama kararını anlatan 2007 yapımı "Into the Wild". Alaska toprakları.

İkincisi, Reese Witherspoon'un sıkıntılı bir dönemden sonra kendini bulmak için Kuzey Amerika'nın en zorlu parkurlarından birine çıkmaya karar veren Cheryl Strayed'i canlandırdığı “Wild” (2014).


heyecan arayanlar için


Ve bu durumda, kamp yapmaktan bahsetmenin yanı sıra, bir sinema tarihi parçası sunuyoruz: "Friday 13" (1980), uluslararası korku sinemasının en büyük klasiklerinden biridir ve olduğu gibi, bir kamp alanında geçmektedir. New Jersey ormanlarının ortasında tenha bir gölün kıyısındaki gençler için. Kahraman, unutulmaz (ve maskeli) Jason'dır.


Bir aile komedisi


isteyenler için Minikler eşliğinde izlemenizi tavsiye edeceğimiz bir film kesinlikle "Babanın Kampı" (2007) ve bu filmde iki dağınık anne babanın maceralarını / talihsizliklerini gösteriyor. çocuklar için kamp alanı. Bol kahkaha ve saçma durumlar garantilidir!

80'lerin komedilerini sevenler için hazır bir başlığımız daha var: "Tatil değildi... Savaştı!" (1988), John Candy ve Dan Aykroyd gibi iki film harikasının ormanda bir kulübede bir aile hafta sonu ile mücadele ettiği bir film.


Tabii ki gerçek hayatta kamp yapmanın başka bir şey olduğunu biliyoruz, ancak daha iyi zamanları beklerken en azından atmosferin bir kısmının tadını çıkarmaya değer.

Comments


bottom of page