top of page

KAMP OCAĞI KULLANIMI


Bir kamp bir gezi olarak bilinir, beraberinde birçok harika deneyim getirir. Tamamen farklı bir yaşam tarzı yaşama ve doğa ile iç içe yaşama fırsatına sahip olmanızı sağlar. Ancak yeni başlayanlar için karavanda yemek pişirmek her zaman kolay değildir. Tüm temel özelliklere sahip olmalısınız ve hepsinden önemlisi, özellikle karavanınızın içinde mini mutfak yoksa, doğru araç ve gereçlere sahip olduğunuzdan emin olmalısınız. Bu nedenle, her koşulda her zaman kullanışlı ve gittiğiniz her yerde sizi evinizde hissettirecek en iyi kamp gaz ocağı satın almanız gerekmektedir.

  1. Satın almadan önce nelere dikkat edilmelidir:

  • Ne kadar yerim var?

  • Aklınızda ne tür yemek pişirme ve hazırlıklar var?

  • Sobanın ağırlığı ve boyutları: Çoğu sobanın tek alevi vardır ve yaklaşık 2 kg ağırlığındadır, bu özellikle etrafta dolaşacaksanız ve sobayı hızlı ve fazla uğraşmadan söküp takmanız gerekiyorsa çok uygundur. Öte yandan, aynı yerde kalmayı düşünüyorsanız, kesinlikle daha ağır ve hantal olan daha büyük bir kamp ocağı düşünebilirsiniz.

  • Soba kapağı. Elbette şart değil ama ocak kapalıyken uygun bir destek yüzeyi olarak kullanılabilir. Alanları optimize etmek için mükemmeldir.

Kamp gaz sobası;


Kamp gaz sobası, özellikle yerleşim yerlerinden uzakta veya elektrik bağlantısının olmadığı bir yerde kamp yaptığını bilenler için kesinlikle en iyi seçimdir. Üstelik, sadece bir gaz tüpü ile bütün bir hafta sonu boyunca bol bol yemek pişirebileceksiniz, böylece içiniz rahat edecek! Gazlı sobalar evlerimizde yaygın olarak kullandığımız sobaya çok benzer, bu nedenle aynı pişirme/pişirme türünü bekleyeceğinizden emin olabilirsiniz. Piyasada genellikle orta ve büyük boy olan birçok gaz sobası çeşidi bulunmaktadır . Öte yandan, daha pratik ve daha küçük bir sobaya ihtiyacınız varsa, tek alevli gaz sobası tercih edebilirsiniz. her zaman mükemmel pişirme kalitesini garanti ederken kesinlikle daha kompakt ve daha küçük alanlar için uygun olacaktır.


Elektrikli kamp ocağı;


Size göstermek istediğim ikinci tip kamp ocağı elektrikli soba. Açıkçası, bu tip yalnızca elektriğe bağlıysa kullanılabilir, yani yalnızca tüm kampçı hizmetleriyle donatılmış bir kamp alanındaysanız. Eğer ücretsiz park yeri iseniz, ilk çözüm kesinlikle en uygunudur. Elektrikli ocaklar 1000 ila 2500 watt arasında değişen güce sahiptir ve her şeyden önce kompakt olmaları ve bunları kullanmak için silindir değişimlerine veya diğer entegre parçalara değil, sadece elektrik prizine bağlanmaları gerektiği için çok rahattır. Burada da en büyüğü ve en masifinden en küçüğüne ve en kompaktına kadar farklı çözümler bulabilirsiniz , kısa dönemler için idealdir.


Kamp odun sobası ;


Üçüncü bir kategori olarak sizi kamp odun sobası ile tanıştırmak istiyorum. Bu çözüm kesinlikle her durumda en pratik olanıdır. Ne elektrik ne de gaz tüplerine ihtiyacınız olmayacak çünkü hiç bitmeyecek ve alev, odun veya sobanın brülörünün altına yerleştirilmiş yakıt tabletlerinden sağlanacak. Prensip olarak odun sobaları, hepimizin hayatında kullandığı odun yakan barbekülere çok benzemektedir.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu odun sobaları çok kullanışlı çünkü kamp yapacağınız yerde de kolaylıkla bulabileceğiniz odundan başka bir şeye ihtiyacınız olmayacak, bu da çok ucuza mal olacak! Ayrıca bu odun yakan kamp sobaları, özellikle oldukça küçük oldukları ve çok hantal olmadıkları için yanınıza almanız çok pratik.

İster bir karavan sahibi, ister karavan macerasını yaşamak isteyen bir gezgin olun, bir kamp ocağı seçmek kesinlikle aklınızda bulundurmaya değer! Donanımlı olmak, özellikle mutfak konusunda çok önemlidir, çünkü kesinlikle farklı bir yaşam tarzına uyum sağlamanız gerekir ve bu nedenle hazırlıksız yakalanmamak ve kamp geziniz için doğru ısıtmayı seçmek daha iyidir .

Comments


bottom of page