top of page

KAMP ALANI SEÇMEK


Kamp alanında saha seçimi göründüğünden daha önemli bir süreçtir. Bazı kamp alanları bize belirli bir kamp alanı atayacak, bazılarında ise aralarından seçim yapabileceğimiz birkaç seçenek sunacaklar. İyi bir arsa seçmek, tatilimizin başarısına bağlı olacaktır.


Kamp alanına geldik ve resepsiyona varıyoruz. Kartları bırakıp kaç kişinin bize eşlik ettiğini bildirdikten sonra sıra arsa seçmeye geliyor.

Bir gezi sırasında bir gece uyumak için bir kamp seçmekle, birkaç gün geçirmek için bir kamp seçmek aynı şey değildir.

Eğer sadece bir gece geçirmek için gidiyorsak herhangi bir arsa uygundur.

Aksine, birkaç gün kalmayı planlıyorsak , arsanın tuvalet ve lavabolara yakınlığı gibi konaklama konforumuzun bağlı olacağı diğer ayrıntılara bakacağız.


Arsanın tuvaletlere yakın olması, özellikle bir çadır veya çadırda gittiğimizde, yanımızda kimyasal bir tuvalet taşımadığımız sürece uygun hale gelir , çünkü karavanda her zaman tuvaletimizi kullanma seçeneğimiz olacaktır. Küçük çocuklar ve bir çadır ile tuvaletin yanında olmak esastır.

Ayrıca, arsanın eğimli olmamasıyla da ilgileneceğiz , çünkü karavanı tesviye etmek karmaşık olabilir ve birkaç kişinin yardımı olmadan arsaya yerleştirmek imkansız olabilir. Ayrıca yağmur durumunda bile tehlikeli olabilir. Ve çocuklarla bisiklet veya kaykay ile giderlerse tehlike oluşturur.


Gölge zamanda gerekli olur , özellikle yaz aylarında, bu nedenle genellikle tente ile arsa önerilebilir. Genellikle tüm parsellerde yoktur, bu yüzden her zaman istemeliyiz. Birçok kamp alanında, tenteli bir sahanın maliyeti, tentesiz ile aynıdır. Eğer müsait değilse, ağaçlık bir alan aramamız veya bir tente veya pergola çıkarmamız gerekecek.


Aşağıdaki tavsiye edilir özellikle çocuklu aileler için belirtilen ve etmektir önlemek kamp çıkış ya da giriş sokaklarda sahaları , yanı sıra ana caddelerde. Genellikle en yüksek araç trafiğine sahip olanlar onlar, bu yüzden her zaman çocuklardan haberdar olmamız gerekecek.

Arsanın trafiği azsa ve bizimkiyle aynı yaşta çocukları olan bir ailenin yanında bulunuyorsak , kalışımızın iyi bir bölümünde onları unutma garantisine sahip olacağız.

Bir ipucu olarak, eğer kamp alanı küçükse, resepsiyona çocukların hangi sahalarda olduğunu sorabiliriz .


Bir diğer konu ise komşular.

Eğer biz huzur aramak, önümüzdeki yabancı kaydı ile bir motorum veya karavan olmanın genellikle bu bir garantidir.

Kendinizi kamp alanı barından ve havuzdan uzağa yerleştirmek aynı zamanda şekerleme zamanında dipleri veya futbol çığlıkları, yüksek sesli müzik veya gece geç saatlerde kahkahalar duymamanın garantisidir.


Ve mahremiyet arıyorsak , bir köşede veya bir sokağın sonunda bulunan arsa, komşuları bir veya ikiye indirmemizi sağlayacaktır.

Kömürleşmiş pirzola kokusundan hoşlanmıyorsak bir başka ipucu da genellikle mangal gördüğümüz arsadan kaçmaktır . Başka bir şey yapmayı planladığımız açık değilse.

Eğer kamp sahile yakın ve biz görüntüleme kaybediyor umursamıyorum, ikincil bir sokakta duran geceleri rahatsız edici olabilir deniz esintisi bizi rahatlatacak.


Peki ya böcekler? Arsada (zeytin veya benzeri) şişman gövdeli bir ağaç olması, uçan karıncaların veya can sıkıcı eşek arılarının garantisi olabilir.

Comentarios


bottom of page