top of page

Kışın karavan, kampçının kurtarma tanklarını yalıtın

Çok katı sıcaklıklar, uzun süreli molalar (kayak tatillerini okuyun ) ve "çıplak ve ham" dış tanklar tamamen uyum sağlamaz. Gerçek bir orta yol yok, denizcilik geçmişi olanlar için gri ve siyah olanların tankları yalıtılmalı ve ısıtılmalıdır .


Motorhome in winter, Insulate the recovery tanks of the camper
Motorhome in winter, Insulate the recovery tanks of the camper

Yalıtımsız tankları olan karavanlarım ( ve yukarıda açıkladığım gibi iki veya üç gün boyunca büyük bir sorun değil), ısıtma sistemi kanalının bir türevi yoluyla yalıtımlı ve ısıtmalı dış tankları olan karavanlarım, yalıtımlı depoları olan karavanlarım ve elektrik direnci ile ısıtılır .


Alım deposunu ısıtma sisteminden türeterek ısıtmak bence en iyi çözüm, depo çevresinde oluşturulan sıcak hava ceketi sizi her türlü zahmetten koruyacaktır. Elektrik direnci , yine benim deneyimime göre, eşit derecede güvenilir değil, akımı emiyor ve zaten sıfırın birkaç derece altında yeterli olmayabilir, ancak boşaltma giyotini için etkilidir çünkü ısıtmak açılmasına izin verir (sadece egzozdan birkaç dakika önce açın ).


Tanka giden suyun genellikle sıcak olduğu ve bu nedenle sıcaklığının kısmen korunacağı düşünüldüğünde, yalıtım tek başına sorunun bir kısmını zaten çözmektedir . Pratikte bu, tankı dıştan yalıtkan ve hafif bir malzeme ile kaplama meselesidir ve sıcak havayı getirmek için bir ısıtma saptırma kullanmak istiyorsanız, tank ile astar arasında küçük bir boşluk bırakın. Bir tankı doğrudan yalıtmayı hiç denemedim, kampçılarım zaten bu özellikle doğdu, ancak muhtemelen bir servis merkezine yaptırmayı tercih ederim. isteyeceğim özellikler:


  • Bununla birlikte, kamp aracının yerden yüksekliğini düşürmemek için tahliye vanasına ve "minimum" bir toplam kalınlığa müdahale etmeyen tam kaplama

  • ısıyı ara boşluğa getirmek için kanalın küçük bir sapması (küçük çaplı demek istiyorum) oluşturulması

  • Oluşturulan "kutunun" etkili bir şekilde sabitlenmesi, ayrılma olasılığı olmamalıdır

  • giyotini (veya valfi ) ısıtmak için bir çözüm , ancak deformasyonu önlemek için çok fazla ısı taşımadan

댓글


bottom of page