top of page

Kışın karavan, İlk sürümler: nasıl ve nereden başlamalı

Her şeyi adım adım yapmak , aracınızı, soğuktaki davranışını, enerji ve gaz tüketimi açısından ihtiyaçlarınızı tanımanıza olanak sağlayacaktır. Güzel olan tarafı ise kampçının yaparak yaşayarak öğrenmek için pek çok imkan sunması ve bu nedenle kısa sürede yılbaşı gecesi kendinizi karlı dağlarda bulacaksınız . Ayrıca kamp alanları ve park alanlarının birkaç gün hareketsiz kalmak isteyenler için bile çoğu zaman faydalı hizmetler sunduğunu ve uzun süreli duraklamalardan kaynaklanan sorunları etkili bir şekilde ortadan kaldırdığını söylemek gerekir.


Motorhome in winter, The first releases: how and where to start
Motorhome in winter, The first releases: how and where to start

Ama nasıl ve nereden başlamalı?


Sıfır civarında sıcaklıklarda (-1 veya -2 mükemmel olurdu) dışarıda geçirilen iki gece ile güzel ve uzun bir hafta sonu , ilk test için idealdir. Bir dinlenme alanı veya kamp yeri seçin , propan depoları dolu olarak oradan ayrılın, bunları tartın ve her bir deponun üzerindeki değeri not edin. Ardından birkaç avroyu elektrik için "boşa harcayın" ancak hemen bağlamayın, bunun yerine kampta kaldığınız sürenin öğleden sonra, akşam yemeği ve akşamları ne kadar elektrik çektiğini anlamaya çalışın. Kampçı pil izleme sistemleri ile donatılmışsa , doğrudan bilgi sahibi olursunuz, aksi takdirde biraz burun buruna gitmeniz gerekir., ara sıra kontrol etme, her şeyi kapatma, pil şarjı (ölçüm pil dururken yapılmalıdır): değer 12,2 voltun üzerinde olmalıdır ; Akünün ömrünü aşırı derecede kısaltmak istemiyorsanız %50 oranında deşarj , zaten çok fazladır . Bu nedenle, en az iki servis pili takmanın açıkça dikkate alınması gerekir .


Enerji tasarrufu (1973'tekini hatırlıyor musunuz? Hayır? Şanslısınız) size televizyon olmadan ailenizle yapacak çok şeyiniz olacağını öğretecek. Bu ilk hafta sonunun sonunda, kullanılan gazı doğru bir şekilde ölçmek için tüpleri yeniden tartın , ancak daha düşük sıcaklıklarda tüketimin daha yüksek olacağını unutmayın. (temel kural, -10'da, Truma kombi ile bir silindir üç gün dayanmaz).


Donanımlı alanlarda ve kamp alanlarında neler bulunabilir?


  • Kesinlikle 220v , pillerin kapasitesini ve bunun sonucunda ortaya çıkan kemer sıkmayı unutmanıza izin verecek.

  • Kendi tüpünüz yerine bağlanacak bir propan tüpü kiralama (yöneticiye danışın) imkanı. Bunlar genellikle dolabınıza sığmayacak 20 kg'lık tüplerdir, güvenli bir şekilde dışarıda bırakın. Bazen (sadece bir kamp alanında başıma geldi) yapının doğrudan gaz bağlantısı olabilir , pratikte sahada sanki bir silindirmiş gibi bağlanması gereken uzun bir boru vardır.


Комментарии


bottom of page