top of page

KÖPEĞİNİZLE KARAVAN SEYAHATİ YAPMANIZ İÇİN ÖNERİLER


Bazen evden uzaktaki evinizin ormanda gizlenmiş bir karavan olduğunu biliyoruz. Ve köpeğiniz yanınızda olmadan ikinci eviniz gibi hissedemezsiniz. Yaz tüm hızıyla devam ederken, köpeğinizle kamp yapmak için en iyi güvenlik kılavuzunu derledik! Köpeklerinizle kamp yapmak, sizin ve köpeklerinizin güvenli ve eğlenceli bir açık hava macerasının keyfini çıkarabilmeniz için biraz hazırlık ve güvenlik önlemi gerektirir ama biz yardım etmek için buradayız! Önemli sağlık ve güvenlik önlemlerinin yanı sıra sevgili tüylü aile üyeleriniz için doğru güvenlik ve rahatlık temellerini nasıl hazırlayacağınızı ele aldık ve köpeklerinizi kamp alanınızda ve çevresinde güvende tutmak için sizi önemli güvenlik ipuçları ve bilgilerle donatacağız.

Bu Kılavuzda Bulabilecekleriniz:

  1. Gitmeden Önce: Sağlık Kontrolleri ve Güvenlik Malzemeleri

  2. Köpeğiniz İçin Hazınlık

  3. Kamp Alanında Köpekler İçin Güvenli En İyi Uygulamalar

Gitmeden Önce: Sağlık Kontrolleri ve Güvenlik Malzemeleri

Bu bölüm, köpeğinizle bir kamp gezisi planlamadan önce dikkat etmeniz gereken tüm gitmeden önce bilgileri, önleyici veteriner bakımı ipuçlarını ve daha fazlasını kapsar.

İlk önce ilk şeyler: sağlık kontrolü için veterinere bir ziyaret planlayın. Köpeğinizin sağlığı uygun değilse, sıradan kamp tehlikeleri hızla ciddi tehlikelere dönüşebilir, bu nedenle kamp planlarınızı veterinerinizle görüşmelisiniz. Köpeğinizi sırt çantasına götürmeyi planlıyorsanız, köpeğinizin fiziksel olarak göreve hazır olduğundan emin olmak isteyeceksiniz. Yaşlanan veya kronik olarak hasta olan köpekler, fiziksel olarak göz korkutucu bir yürüyüşe ayak uyduramayabilir, bu nedenle böyle bir senaryoda köpeğinizi güvenilir bir bakıcıyla bırakmak akıllıca olabilir.

Kuduz aşısı gibi temel aşılar gibi tüm önleyici bakımın üstünde olduğunuzdan emin olmak için köpeğinizin kayıtlarını kontrol edin veya normal veterinerinizle tekrar kontrol edin , çünkü köpeğinizin hastalığı olan vahşi bir hayvanla karşılaşması olasıdır. açık havada harika.

Veterinere Bir Geziye Çıkın

Pire ve kene gibi haşereler, çoğu insanın kamp yapmak için tercih ettiği ormanlık alanlarda sıklıkla görülür. Köpeğinize Lyme hastalığı için aşı yaptırmayı düşünün ve pire ve kene önleme ile tedavi edildiğinden emin olun. Ek olarak, kalp kurtları sivrisinek ısırıkları yoluyla bulaşır, bu nedenle optimum koruma için köpeğinizin önleyici kalp kurdu tedavisinin güncel olduğundan emin olun.

Gerekli şeyleri içeren bir ilk yardım çantası paketleyin . Köpekler için sahip olunması gereken birkaç malzeme şunları içerir:

  • Ağrı için kaplı aspirin. Dikkatli kullanın ve yalnızca önerilen dozu verin (vücut ağırlığının kilogramı başına 5 mg ile 10 mg arasında). Daha güvenli bir alternatif de düşünebilirsiniz , ancak en iyi seçeneğiniz, özel tavsiye için seyahatinizden önce veterinerinizle görüşmektir.

  • Cımbız veya kene çıkarma araçları ve makasları

  • Evcil hayvanların yaraları kapatması için tasarlanmış kelebek bandajlar, gazlı bezler ve/veya bandajlar .

  • Yaraları temizlemek için alkol veya antiseptik sürmek.

  • Evcil hayvanlar için tasarlanmış ilk yardım jeli veya spreyi.

Evcil hayvanınız kronik bir sağlık durumu için düzenli olarak ilaç alıyorsa, seyahatiniz boyunca ve en az birkaç ekstra gün sürecek kadar ilaç alın. Vahşi doğada neyle karşılaşacağınızı asla bilemezsiniz, bu yüzden üzgün olmaktansa güvende olmak daha iyidir. Köpeğinizin aşı geçmişi de dahil olmak üzere sağlık kayıtlarının kopyalarını alın ve ayrılmadan önce kamp alanınıza en yakın veteriner kliniğini bulun . Acil durumlarda kolayca erişebilmeleri için telefon numarasını ve talimatları kaydedin veya yazdırın. Son olarak, köpeğinizin mikroçip kaydının yapıldığından emin olun. günceldir ve köpeğinizin kaybolması durumunda bulucuların sizi kolayca bulabilmesi için evcil hayvanınızın eksiksiz ve doğru bilgileri içeren bir etiketi vardır. Güvenilir kablosuz hizmetiniz olmayabileceğini önceden biliyorsanız, veterinerinizin telefon numarasını veya güvenilir bir arkadaş veya akrabanızın iletişim bilgilerini de eklemeyi düşünebilirsiniz.

Kayalık bir patikada yürüyüş yapan koşum takımı olan tasmalı bir corgi.

Köpeğiniz İçin Paketleme

Bu bölüm, beslenme, su güvenliği ve sadece eğlence için gerekli malzemeler de dahil olmak üzere köpeğinizle kamp yapmak için gerekli paketleme listesini kapsar .

Tüylü arkadaşınızla yapacağınız bir kamp gezisi için elbette ilk yardım malzemelerinden daha fazlasına ihtiyacınız olacak . Hazır tatlı su kaynağı olan bir yerde kamp yapmıyorsanız, köpeğinizin yiyecek ve su kaplarının yanı sıra seyahatinizin süresine yetecek kadar temiz su artı birkaç gün daha paketlemek isteyeceksiniz . Sıcak olacaksa, köpeğinizin normalden daha fazla su içmesi gerekebileceğini unutmayın. Köpeğinizin normal yiyecek ve ikramlarından da bol miktarda alın. Köpeğinizin her zamanki gibi işini yapması gerekecek, bu nedenle iyi bir kaynağa ihtiyacınız olacak. kamp alanınızı atıklardan uzak tutmak ve hoşnutsuz kampçılardan kaçınmak köpek atık torbasına ihtiyacınız olacak.

Ayrıca, köpeğinizi dışarıdayken bağlamak için ihtiyaç duyacağınız malzemelerin yanı sıra bir veya iki tasma da paketlemek isteyeceksiniz. Köpeğinizin yatağını, rahat bir gece uykusu alabilmesi için toplayın. Bazı köpekler sandıklarında uyumayı tercih eder, ancak yavrularınızı kapatmanız gerekip gerekmediğine bakılmaksızın bir köpek sandığı veya taşıyıcı almak iyi bir fikirdir. Akşamları hava daha serin olacaksa, tüylü arkadaşınızı hava koşullarında sıcak tutmak için battaniyeler veya bir köpek ceketi toplayın. Suya yakın bir yere gidiyorsanız, bir köpek can simidi iyi bir fikirdir ve ayrıca yüzdükten sonra köpeğinizi kurulamak için bol miktarda ekstra havlu.

Zenginleştirme hakkında unutma. Köpeğinizin favori bir oyuncağı var mı? Köpeğinizi eğlendirmek için toplar, frizbiler ve gıcırtılı oyuncaklar gibi birkaç biblo alın. Köpeğiniz için toplamanız gereken diğer eşyalar planlarınıza bağlıdır. yürüyüşe çıkmakÖrneğin, planlıyorsanız, köpeğinizi gün boyunca nemli tutmak için sırt çantanızda kolayca saklayabileceğiniz portatif bir su kabı isteyeceksiniz.

Köpeğinizle yüzerken dikkatli olun. İyi yüzemeyen veya daha yaşlı bir köpek için bir can simidi düşünün.

Kamp Alanında Köpekler İçin Güvenli En İyi Uygulamalar

Bu bölüm, köpeğinizin sağlığını izlemek ve köpeğiniz ve diğer kampçılar için güvenli bir ortam sağlamak için faydalı ipuçları sağlar.

Birçok kamp alanı, köpeklerin her zaman tasmalı olmasını gerektirir. Yönetilen bir kamp alanına gidiyorsanız, kuralları bildiğinizden ve anladığınızdan emin olun; hatta bazıları izin verilen maksimum kablo uzunluğunu belirtir. Bazı kamp alanları köpekleri tamamen yasaklarken , diğerleri izin verilen köpeklerin boyutuna veya sayısına sınırlar koyar. Gitmeden önce araştırmak şart.

Yolculuğunuz boyunca köpeğinizin sağlığına dikkat edin. Hava sıcak ve nemliyse, köpeğinizin de sıcağı hissettiğine bahse girebilirsiniz. Aşırı nefes nefese kalma, aşırı salya akması veya ağızda köpüklenme, halsizlik, kusma, ishal, titreme veya nöbet gibi sıcak çarpması belirtilerine dikkat edin . Köpeğinizin sıcak çarpması geçirdiğinden şüpheleniyorsanız, köpeğinizi soğuk suya batırılmış bir havluya sarın ve hemen bir veterinere götürün.

İdeal olarak, köpeğinizi eğitmek için zaten zaman harcamışsınızdır , ancak köpeğiniz paketteki en iyi eğitimli köpek yavrusu değilse, yavaş yavaş başlamak ve birkaç kısa yolculuk yaparak köpeğinizin bir süre boyunca yaşayacağı birçok yeni deneyime maruz kaldığında nasıl ilerlediğini görmek iyi bir fikirdir. kamp gezisi. Birçok manzara, ses, insan ve koku, iyi eğitimli köpekleri bile bir heyecan telaşına sokabilir, bu nedenle suları test etmek ve davranışları yönetmek için köpeğinizle nasıl çalışacağınızı öğrenmek, yalnızca onun güvenliğini değil, aynı zamanda güvenliğini de sağlayacaktır. hem evcil hem de vahşi olan diğer kampçılar ve hayvanlar.

En azından köpeğiniz "otur", "kal" ve "bırak" gibi birkaç temel komuta uymalıdır. Köpeğinizin yabancılara, özellikle heyecanlı çocuklara nasıl tepki vereceğini bilmiyorsanız, yeni durumlarda köpeğinizin mizacından memnun olana kadar çok dikkatli olun. Bu komutlar, zehirli bitkiler veya diğer tehlikeli maddelerle karşılaşma gibi durumlarda kullanışlı olacaktır ; “Bırak!” emrine itaat eden bir köpek. komut, lezzetli görünen yaprakları veya meyveleri yutmaktan başka bir şey düşünemeyen bir köpeğe göre çok daha kolay yönlendirilecektir. Köpeğinizin bu tehlikeli bitkilerden uzak tutulması konusunda proaktif olmak için köpeğinizin hangi bitkilerden uzak durması gerektiğini ve bunları nasıl tanımlayacağınızı bilmek için araştırma yapmalısınız.

Her şeyden önce, iyi eğlenceler! Bir kamp gezisi, dinlenmek ve rahatlamak için harika bir fırsattır. Uygun önlemleri aldığınızda ve güvenliği ön planda tuttuğunuzda, kamp gezisi hem insanlar hem de köpekler için keyifli bir bağ kurma deneyimidir.

Comentários


bottom of page