top of page

İsviçre'de Ücretli Yollar

Göllere, köylere ve Alpler'in sonsuz zirvelerine ev sahipliği yapan İsviçre. Avrupa'daki merkezi konumu, onu klasik Zürih'e, güzel Cenevre'ye ve orta çağdan kalma Lucerne'ye giden bir yol gezisi için ideal kılıyor. Ancak karavana binmeden önce, daha sonra herhangi bir sorundan kaçınmak için ücretli yolları, vinyetleri ve düzenlemeleri göz önünde bulundurmak önemlidir. İsviçre'deki ücretli yollar hakkında bilmeniz gereken her şeyi size sağlayacağız, böylece çikolata ve peynirin aşırı yüklenmesini paketlemeye ve hazırlamaya odaklanabilirsiniz!


İsviçre Otoyolu Vinyeti nedir?

Vinyet, bir yol vergisine ek olarak veya bunun yerine olabilen, araçlarda karşıt bir yol fiyatlandırması biçimidir. Kat edilen mesafe yerine belirli bir süreye dayalı olduğu için yol geçiş ücretlerinden farklılık gösterir. Arabanızın ön camının iç kısmına yapıştırmanız gereken bir çıkartmadır. O zaman işe yaramayacağından, herhangi bir bant veya başka bir şeyin üzerini kapatmamasına dikkat edin. Şüpheniz varsa, yardım isteyin! Ayrıca motosikletler, römorklar ve karavanlar için bir İsviçre Otoyolu Vinyetine ihtiyacınız var. Vinyet, ne zaman satın alırsanız alın, takvim yılı için geçerlidir. Pencerenizde doğru bir vinyet yoksa, en az 200 CHF para cezası riskiyle karşı karşıya kalırsınız!

İsviçre Otoyolu Vinyetini nasıl edinebilirim?

İsviçre ve komşu ülkelerdeki çoğu sınır kapısı, benzin istasyonu ve postaneden bir tane satın alabilirsiniz. Çevrimiçi olarak bir tane satın almanızı tavsiye ediyoruz, bu da hızlı şeridi kullanabileceğiniz ve satın alanların arkasında beklemeyeceğiniz için sınırda size zaman kazandıracaktır. 40 CHF'ye mal oluyor. Ancak, İsviçre'de bir araba kiralıyorsanız, zaten bir skeç ile geleceğini unutmayın! Birleşik Krallık'ta olanlar vinyetlerini buradan satın alabilir ve doğrudan evlerine gönderebilirler.


Ek Ücretli Yollar var mı?

Maalesef evet var. Yine de farklı yollar için ödeme yapmanız gerekebileceğinden, İsviçre'de araç kullanmak eklenebilir. Vinyet fiyatı, Munt la schera Tüneli ve Büyük St. Bernard Tüneli'nden geçmeyi içermiyor.

İsviçre'de Hız Sınırları nelerdir?

Tatilinize kötü bir biletle başlamak istemezsiniz, bu yüzden maksimum hıza dikkat edin. Otoyollar için bu 120 km / s ve otoyollar için 100 km / s olacaktır. Yerleşim alanlarının dışındaki diğer yollar saatte 80 km'ye izin verir ve kasabalarda sadece 50 k / m gidebilirsiniz. Bununla birlikte, istisnalar her an geçerli olabilir, bu nedenle her zaman işaretlere dikkat edin. Hangi yolda olursanız olun, römorklu araçlar 80 km / s'yi geçemez!

İsviçre'de Araç Kullanmak İçin Daha Fazla Tavsiye

  • Sağ şeritte sürmeniz gerekiyor. Avrupa'nın çoğu için bir norm olduğu için bu beklenmelidir, ancak her ihtimale karşı size hatırlatacağımızı düşündük!

  • Farlarınızın da gün içinde açık olması gerekir.

  • İsviçreli sürücüler, yaya geçidinde, sadece geçide yaklaşanlar bile, yayaların durdurulmasına şiddetle inanıyorlar. Yayalar her zaman geçiş hakkına sahip olmayı beklerler, bu yüzden onlara gerekli alanı sağlayın.

  • Kar lastikleri ve kar zincirleri zorunlu olmamakla birlikte kışın şiddetle tavsiye edilir. Büyük bir fark yaratırlar ve her kış gezgini için harika bir yatırımdır.

  • Kandaki alkol seviyesi 0.25 mg / l ile araç kullanmaya izin verilmez. Profesyonel sürücüler ve yeni sürücüler için çok daha düşük bir maksimum geçerlidir. Bu konuda son derece katıdırlar ve çoğu İsviçreli sürücü araba kullanmayı planladıklarında hiç içki içmezler.

  • İsviçreliler yol kuralları konusunda katıdır ve trafik cezaları genellikle ağırdır. Örneğin, bir şehirde 50 km / s yerine 61 km / s sürerken yakalanırsanız, 250 İsviçre Frangı para cezasına çarptırılırsınız.


Artık İsviçre'de araç kullanma kurallarını okuduğunuza ve İsviçre'deki çeşitli ücretli yollara aşina olduğunuza göre, bir Avrupa yolculuğuna hazırsınız. Yolculuk arkadaşınızı, bir sürü atıştırmalıktan alın ve Goboony'de bir karavan bulun ! Mutlu yolculuklar!İsviçre'de Ücretli Yollar
İsviçre'de Ücretli Yollar

Comments


bottom of page