top of page

İlk kez kamp aracını kullanan sürücüler için en iyi ipuçları

İlk kez kamp aracında şoför müsünüz? Bu yaz güvenli bir yol macerası için en önemli ipuçlarını paylaşıyoruz.

Daha fazla macera sever bir kamp aracının direksiyonuna geçiyor ve birçokları için bu bir ilk.

Sürücülerin bazı temel farklılıklar olduğunu hatırlamaları gerekiyor.


Tam 1. Sınıf Ehliyet çoğu karavanı sürmek için yeterli olsa da, Karavan ortalama bir araçtan çok daha ağır, daha büyük ve daha yavaştır"

Aracınız ile öndeki araba arasında daha fazla boşluk bırakın. Bu, daha uzun bir durma mesafesi sağlayacaktır. Ağırlık merkeziniz normal bir arabadan daha yüksek olacaktır, bu nedenle virajlara daha düşük bir hızda yaklaşmak, kamp aracınızı daha iyi kontrol etmenizi sağlayacaktır.

Gittiğiniz bölgenin yolları, bulunduğunuz yere bağlı olarak oldukça dar ve virajlı olabilir. Daha yavaş bir araçta olmak, aynı zamanda arkanızda bir trafik kuyruğu oluşuyorsa, bunu önlemek için güvenli olduğunda nazik olmanız ve kenara çekmeniz önerilir.

Bu yaz hangi aracı kullanırsanız kullanın, temellere bağlı kaldığınızdan emin olun.

Telefonunuzu her zaman direksiyon başında kullanmaktan kaçının. Yolcularınızı müziği seçmeye, telefonunuzu yanıtlamaya veya yol tariflerinde yardımcı olmaya bırakın.

Yolculuğunuzdan önceki günlerde iyi bir uyku çekin ve iyi dinlenmenizi sağlayın ve özellikle önünüzde uzun bir yolculuk varsa yolda düzenli molalar verin.

Hepimiz güvenli bir şekilde hedeflerimize varmak istiyoruz, böylece yazın tadını çıkarabiliriz, bu yüzden kendinize, yolcularınıza ve yoldaki diğerlerine dikkat ettiğinizden emin olun.

Daha fazla ipucu, direksiyonunuzu bir saat olarak düşünmeyi ve ellerinizi 9 ve 3 pozisyonlarında tutmayı içeriyor.

Daha önce 10 ve 2 olarak önerilmişti, ancak modern arabaların çoğunda hava yastığı olduğu göz önüne alındığında, bu durum yaralanmayı önlemek için değişti.

Bacaklarınızı esnetmeyi bıraktığınızda, çocuklarınıza ve köpeklerinize de esneme fırsatı verin. Onları asla sıcak bir arabada bırakmayın.

Elinizin altında bir şişe su ve sağlıklı, enerji verici atıştırmalıklar bulundurun. Ve telefonunuzu Rahatsız Etmeyin olarak ayarlayın.

Comments


bottom of page