top of page

HIZIR KAMP


HIZIR KAMP, BİNBİR PINARLI KAZDAĞLARI'NIN KİRİŞLİK VADİSİ ETEĞİNDE BİR DİNLENCE MEKANI. MEHMETALAN KÖYÜNE 2 KM UZAKLIKTA OLAN KAMPIMIZ KAZDAĞI MİLLİ PARK'I SINIRLARINA YÜRÜYÜŞ MESAFESİNDE. KAMPIMIZIN İÇİNDEN AKAN ZEYTİNLİ ÇAYI'NIN SERİN SUYUNDA YÜZMEK, KAZDAĞLARI’NIN MUHTEŞEM DOĞASINDA YÜRÜYÜŞ YAPMAK VE KAMPIMIZDA ORGANİZE EDİLEN ÇEŞİTLİ GRUP ÇALIŞMALARINA KATILMAK MİSAFİRLERİMİZİN BAŞLICA TERCİHLERİ.

Mehmetalan Köyü Edremİt, BALIKESİR Bağlı olduğumuz ilçe Edremit, kampa 25 km uzaklıktaki Edremit Koca Seyit havaalanına Pegasus, Borajet ve Anadolu Jet firmalarının günlük uçuşları mevcut. Eğer otobüs ile gelmeyi tercih ederseniz en yakın otogar Akçay otogarı. Kamil Koç ve Pamukkale’nin rahat seferlerini tavsiye ederiz.

Eğer özel aracınız ile gelmek isterseniz İstanbul'dan IDO'nun Yalova, Bursa veya Bandırma feribotlarından birini kullanarak yolculuğunuza başlayabilirsiniz. En kısa alternatif Bandırma feribotu. Karayolu ile Bandırma – Susurluk – Balıkesir – Edremit güzergahını geçtikten sonra Edremit – Akçay karayoluna devam ederken yol üzerindeki Zeytinli sapağından sapacaksınız. Zeytinli kasabası içinden geçerek Mehmetalan Köyü'ne geldiğinizde HIZIR KAMP tabelelarını göreceksiniz. Mehmetalan Köyü ile Hızır Kamp arasındaki 2 kilometrelik toprak yol biraz bozuk ve yavaş gitmeyi gerektiriyor, tabelalar ve taşlardaki işaretler sizi kampa yönlendirecek.

DİKKAT ÖNEMLİ BİLGİ; eğer kendi aracınız ile yolculuk ediyorsanız ve gps/navigatör kullanıyorsanız, navigatör tarafından önerilen Edremit Kipa’nın yanından kestirme olarak görünen yolu kesinlikle KULLANMAYIN, yolun son bölümünden traktör ile bile geçilmiyor, aman dikkat, uydudan göründüğü gibi değil o yol, kötü sonuçlar olabilir.


https://kampbros.com/kamp-alanlari/balikesir-kamp-yerleri/hizir-kamp/

Kommentare


bottom of page