top of page

HAYVAN DOSTLARINIZLA KARAVAN SEYAHATİ PLANLAMAK


Sahiplendiğiniz hayvanlar aile bireyleri arasındaki yerini alır. Onları aileden ayırmak mümkün değildir. Seyahat planları yaparken onlarında içinde yer aldığı bir plan yapılması gerekmektedir.

Karavan seyahati planlarken kamp alanı yapılacak yer ve yol boyunca onları koruyacak, rahat etmesini sağlayacak bir dizi önlem almanız gerekmektedir.

Karavanla kamp yapacağınız alanların evcil hayvan konusunda gerekli hizmete sahip olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Evcil hayvanlarla dost kamp alanları kampınızı geçirdiğiniz sürenin sorunsuz olarak devam etmesini sağlamaktadır.

Çoğu milli park ve kamp alanı evcil hayvan konusunda hizmete sahip değildir. Bu da hem sizin hem de minik dostunuzun stres yaşamasını sağlar.

  • Karavanla yolculuk esnasında beslenmesi, su içmesi, tuvalet molası gibi ihtiyaçlar için sıklıkla mola vermeniz gerekmektedir.

  • Karavan içerisindeyken minik dostunuzun tasmasının ile sabit bir alana bağlı olduğundan emin olmalısınız. Tasmanın sabitlendiği alanın minik dostunuza hareket özgürlüğü tanımasına da dikkat etmelisiniz.

  • Minik dostunuzun evinizden yani alıştığı bölgeden çok uzakta olduğunu belirli bir süre karavan çevresinde tutarak öğrenmesini sağlamalısınız. Aksi taktirde eve dönmek için uzaklaşacaktır. Sizin bile tam bilmediğiniz bölgede bulmanız zorlaşabilir ve başına istenmeyen bir olayın gelmesine neden olabilir.

  • Kendi mama kabını, su kabını, oyuncaklarını kullanmasını sağlayarak kendini evde hissetmesini sağlayabilirsiniz.

  • Minik dostunuzu şartlar ne olursa olsun kapalı bir karavan içerisinde bırakmamalısınız. İçerideki havasızlık minik dostunuza geri dönüşü olmayan zararlar verebilir.

  • Minik dostunuzu sizin gibi sevemeyenler olabilir. Bu durumda kamp alanında minik dostunuzu kontrol altında tutmanız gerekmektedir.

  • Her yerde olduğu gibi karavan kampında da minik dostunuzun atıklarını temizlemeyi unutmamalısınız.

bottom of page