top of page

GÖKYÜZÜNDEN HAVA DURUMUNU ÖĞRENİN


Hava koşullarını tahmin etmenize yardımcı olabilecek şık akıllı telefon uygulamaları olsa da, seyahat ettiğiniz/kamp yaptığınız ve akıllı telefonunuzun bittiği zamanlar vardır. Gücün bitmesinden bile daha kötüsü, cep telefonu kulesi menzilinin dışında olmaktır – bu, yürüyüş/kamp vb. yaparken olabilir.

Gökyüzünü izlemeyi öğrenmenin tam zamanı! Antik gökyüzü izleme sanatını öğrenerek, sabah ortası bir yürüyüş için kamp alanınızdan çıktığınızda kendinizi o yağmurluğu veya şemsiyeyi kaparken bulacaksınız ve yaklaşan sağanak yağışa tamamen hazır olacaksınız. Ve yakında hava durumunu yerel TV meteoroloji uzmanınızdan daha iyi nasıl tahmin edeceğinizi öğreneceksiniz.

Yüksek Bulutlar

Yüksek Bulutlar 16.500 ila 40.000 fit arasında bulunur. Üç yüksek bulut türü Cirrus, Cirrostratus ve Cirrocumulus'tur.

Cirrus Bulutları

Bu tüy gibi bulutlar harika bir hava gününü gösterir.

Cirrostratus Bulutları

Bu tabaka bulutlar gibi tüm ufku doldurma eğilimindedir. Ve yaklaşık yarım gün ila bir gün sonra yağmur veya kar ihtimalini belirtin.

Cirrocumulus Bulutları

Bu daha büyük tüy benzeri bulutlar, kümeler veya birlikte grup oluşturma eğilimindedir. Çoğu eyalette bu bulutlar, adil ila ılıman hava anlamına gelir.


Orta Menzilli Bulutlar

Orta menzilli bulutlar 6.500 ila 23.000 fit arasında bulunur. Üç orta menzilli bulut Altostratus, Altocumulus ve Nimbostratus'tur.

Altostratus Bulutları

Bu gümüş çizgili bulutlar ufka hakimdir ve gelecekte birkaç dakikadan birkaç saate kadar herhangi bir yerde kötü hava durumunu gösterir.

Altokümülüs Bulutları

Bu kabarık bulutları gördüğünüzde, birkaç saat içinde bir fırtınaya hazırlanmaya başlayın.

Nimbostratus Bulutları

Gökyüzü, ölü bir kanala ayarlanmış televizyonun rengiydi. Ve bunlar sizin standart taşıyan yağmur bulutlarınız.

Alçak bulutlar

Alçak bulutlar, Dünya yüzeyinin yakınından 6.500 fit'e kadar bulunabilir. Dört alçak bulut türü, Cumulus, Stratus, Cumulonimbus ve Stratocumulus'tur

Kümülüs Bulutları

Bu kabarık pamuk top şeklindeki bulutlar, ılıman havayı gösterir, ancak büyük kümelere dikkat edin. Bu bulutlar bir araya toplanmaya başladığında, birkaç saat içinde yağmur veya kar yağabilir.

Stratus Bulutları

Bu gümüş çizgili bulutlar güneşi engeller ve birkaç dakikadan birkaç saate kadar herhangi bir yere yağmur veya hafif kar getirebilir.

Kümülonimbüs Bulutları

Bu yoğun bulutlar, tipik fırtına bulutlarınızdır.

Bir fırtına veya atmosferik istikrarsızlık için hazırlanın . Kasırga gibi tehlikeli şiddetli hava koşullarına karşı tetikte olun.

Stratocumulus Bulutları

Bu kabarık beyaz bulutlar gökyüzünü işaret ediyor ve iyi haber şu ki yağmur ya da kar getirmiyorlar.Opmerkingen


bottom of page