top of page

En İyi 10 Seyahat Mobil Uygulaması


En İyi 10'dan bir seçki hazırladık. Bunlar, her gezginin akıllı telefonunda olması gereken en iyi mobil uygulamalar.


Mobil teknolojinin gelişimi, seyahati yeni bir düzeye getirmeye yardımcı oldu. Tur operatörünüzle mi yoksa kendi başınıza mı seyahat ettiğiniz önemli değil . Her iki durumda da, cep telefonunuzda ki modern uygulamalar seyahatinizi büyük ölçüde kolaylaştırabilir ve sizi gereksiz endişelerden kurtarabilir.


Gezginler için en iyi mobil uygulamalar


izi.TRAVEL iOS, Android Dünyanın şehirlerine ve müzelerine sesli rehberler içeren uygulamayı ücretsiz indirerek nereye gideceğinize, ne dinleyeceğinize karar verebilirsiniz. Cihaza kurulumdan sonra, konuma erişmesine izin verilmesi önerilir. Bundan sonra, rota haritası boyunca hareket etmek ve aynı zamanda turu dinlemek mümkün olacaktır. Uygulama çevrimiçi çalışır. Ancak önceden turlu bir rota indirirseniz, uygulamayı yerinde ve İnternet erişimi olmadan kullanabilirsiniz. Her iki durumda da düzgün çalışır. Sesli rehberler ücretsiz ve ücretli içerik içerir. Uygulama Google haritaları temelinde çalışır, bu nedenle haritanın sizi ilgilendiren parçasını önceden indirmelisiniz.
WiFi Haritası iOS, WiFi Haritası gibi Android Mobil uygulamaları gezginler için oldukça kullanışlıdır. Çevreyi tarar ve etrafta ücretsiz WiFi erişim noktaları varsa aboneyi bu konuda bilgilendirir. Böylece, bir seyahatte İnternet'i ücretsiz olarak bulabilir ve bağlanabilirsiniz. Veritabanı 100 milyondan fazla erişim noktası içerir ve sürekli güncellenir. 2 km'ye kadar bir yarıçap içindeki erişim noktalarını gösteren ücretsiz bir sürümü var. Ücretli sürümün kullanıcıları, etkin noktaları olan şehirlerin eksiksiz haritalarını doğrudan cep telefonlarına indirme fırsatına sahip olur. Program 50 milyondan fazla kez indirildi.
Flush Toilet Finder iOS, Android Umumi tuvalete gitmek, kimsenin seyahat ederken genellikle planlamadığı bir şeydir. Ama ya bir ihtiyaç varsa, ama soracak kimse yoksa? Bu gibi durumlar için Flush Toilet Finder uygulaması oluşturuldu. Veritabanı, dünya çapında 100.000'den fazla umumi tuvalet hakkında bilgi ile sürekli olarak güncellenmektedir. Bir nesne bulunduğunda, uygulama Google Haritalar'da bir rota çizer ve ücretsiz değilse tuvalete gitme maliyetini bildirir.
MAPS.ME iOS, Android Gerekli haritaları önceden indirebileceğiniz ve seyahat ederken çevrimdışı olarak kullanabileceğiniz ücretsiz bir uygulama. Hemen hemen tüm şehirler ve ülkeler. Coğrafi konum ve navigasyon çalışmaları. Rotalar oluşturabilir, haritada nesneler arayabilir, yer imleri oluşturabilirsiniz. Otelinizin bulunduğu yeri işaretledikten sonra, dışarıdan yardım almadan her zaman kolayca geri döneceksiniz.


Uçuşlar, oteller, turistik yerler


Skyscanner iOS, Android Ucuz uçuşları, otelleri ve araç kiralama yerlerini hızla bulmak için bir mobil uygulama. Belirli bir süre için en iyi fiyatları analiz etmenize ve seçmenize izin vereceklerdir. Bunu yapmak için belirli bir tarih yerine aylık aralığı belirleyin ve uçuşun daha ucuz olduğu günü seçin. Hafta sonları veya popüler destinasyonlar için en iyi fırsatları hızla görüntüleyin. Bir uçak bileti seçtikten sonra uygulama, komisyon ödemeden satın alma sayfasına yönlendirilir.
Booking.com iOS, dünyanın en popüler otel rezervasyon hizmetinden Android Uygulaması. Bununla, doğrudan cep telefonunuzdan bir otel seçebilir ve rezervasyon yapabilirsiniz. Ödeme kartı bilgilerinizi girerek konaklama bedelini anında ödeyebilir veya konaklama tesisine ödeme garantisi verebilirsiniz. Ön ödeme veya finansal teminat gerektirmeyen oteller var. Tüm rezervasyonlarınız, onaylarınız ve durumunuz uygulamada mevcuttur. Rezervasyonu onayladıktan sonra yaşayacağınız şehre bir rehber gönderir.
TripAdvisor iOS, dünyanın dört bir yanındaki turistik yerler, oteller ve restoranlar hakkında incelemeler sağlayan Android Ücretsiz uygulaması. Kullanıcı incelemeleri ve derecelendirmeleri sayesinde, çeşitli teklifler arasında gezinmek ve derecelendirmeye göre seçim yapmak kolaydır. Yakındaki ilgi nesnesini bulmaya ve çekiciliğinin derecesini değerlendirmeye yardımcı olan çok kullanışlı bir "Şimdi yakınımda" işlevi var. Uygulama, bir restoran veya kültürel siteyi ziyaret etmenin maliyetini tahmin etmenizi sağlar.


Ve 3 faydalı uygulama daha


Google Haritalar iOS, Android Ücretsiz Google harita hizmeti temelinde oluşturulmuş bir dizi uygulama. Bugün sadece bir gezgin ve rehber değil. Uygulamayı kullanarak yol tarifi alabilir, Uber veya diğer taksi hizmetlerinde bir yolculuğun ne kadara mal olacağını öğrenebilir, bir otel seçebilir, bir restorandaki menüyü görebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.


Google Translate iOS, Android Bu uygulama ile 100'den fazla dil indirilebilir. Birçok kullanışlı işlev mevcuttur: 103 dilin çevrimiçi çevirisi, 59 dilin çevrimdışı çevirisi, konuşma destek modu 32 dili destekler. Akıllı telefon kamerası ile çekilen yazı, tabela ve tabelaları tercüme etmek mümkün. Ayrıca: 93 dilden el yazısı metinleri çevirmek ve gelecekte bu cümleleri kullanmak için kendi ifade kitabınızı oluşturmak.


XE Converter iOS, Android En uygun ücretsiz para birimi dönüştürücülerinden biri. Başlıca avantajlarından biri, çevrimdışı çalışmasıdır. Sadece periyodik olarak İnternete bağlanmanız ve mevcut döviz kurlarının veri tabanını güncellemeniz gerekir.

bottom of page