top of page

DÜĞÜM ÇEŞİTLERİ


Düğüm bağlama, kısmen bungee kordonları, cırcırlı kayışlar ve bir düğümü gerçekten bağlamadan bir ipi sabitlemenizi sağlayan diğer cihazlar nedeniyle kaybolan bir sanat biçimidir . Bu cihazların kesinlikle bir yeri olsa da (özellikle cırcır kayışları), hangi düğümü bağlayacağınızı bilmenin daha hızlı olduğu birçok durum vardır. Buna ek olarak, açık havada güveni geliştiren ve size başkalarına öğretecek bir şeyler veren bir beceridir.

Kamp düğümlerini nasıl atacağınızı öğrenmek o kadar da zor değil; onları ne için kullanacağını hatırlamaktır. Dört temel kamp düğümünü ve ne için olduklarını bir araya getirdik.

Izbarço düğümü

Bowline düğümü birçok şey için yararlıdır ve hatta bir yük ile çok güvenli olduğu için bir çamaşır ipi için özellikle iyi çalışır.

Kare düğüm

Bağlanması kolaydır ve yakacak odunları kamp alanına geri çekmek için harika çalışır.

Bağlama kancası

Bağlama , düğümler söz konusu olduğunda biraz daha karmaşıktır, ancak bilinmesi gereken hızlı bir düğümdür. Kamp duşu tüm hafta sonu ağaçta aşağı yukarı olacak, bu yüzden bu çok daha kolay.


Genellikle gergi ipleri için kullanılan Gergin Hat Düğümü görürsünüz, ancak küçük çaplı bir ip ile tam olarak doğru anlamazsanız ağır bir yük altında kaymayı sever. Hareketli bir düğüm olarak Blake's Hitch'i tercih ediyoruz. Genellikle ağaç uzmanları tarafından kullanılır ve onu buraya bağlama şeklimiz biraz değiştirilmiş bir versiyondur. Ancak, son derece güvenlidir ve yine de ayarlanabilir.

bottom of page