top of page

Bir karavan mı yoksa motokaravan mı almak daha iyidir?

Kampçının ihtiyaçlarınıza uygun eğlence aracı olduğuna zaten karar vermiş olabilirsiniz, ancak ister seçimi onaylamak ister dikkate alınmayan seçenekleri değerlendirmek için hızlı bir şekilde düşünün: bir kampçı mı yoksa karavan mı daha iyi ?


Her türlü karavan (oto karavan), en fazla yedi kişinin taşınması ve barınması için sürekli olarak kullanılan bir araçtır . Sürücü kabini arka hücreden fiziksel olarak ayrı değildir, bu nedenle tek bir araçtır, seyahat ederken ön koltuklara (sürücü kabininde) ve ayrıca arka koltuklara (hücrede) oturabilirsiniz. Taşıma için onaylanan koltuk sayısı, araç kayıt belgesinde belirtilir ve sürücü dahil olmak üzere sürüş sırasında taşınabilecek maksimum yolcu sayısını temsil eder. Oturarak ve emniyet kemerleriniz bağlı olarak seyahat ediyorsunuz (bazı eski kampçılarda bu kemerler hücrede bulunmuyor, bu nedenle çocuk koltuklarıyla kullanım için uygun değiller).


Bir karavan mı yoksa motokaravan mı almak daha iyidir?
Bir karavan mı yoksa motokaravan mı almak daha iyidir?

Bir karavan özellikle seyahat gezileri için uygundur , burada araç, birbirinden çok uzak olmayan yerlerde bile bölgeye dağılmış gezilerden ve gecelemelerden oluşan bir rotayı geçmek için kullanılır. "Kalıcı" tatiller için de kullanılabilir, yani tek bir yerde sabitlenebilir, ancak bu durumda günlük olarak hareket etmek için kendinizi organize etmeniz gerekir (bisiklet, toplu taşıma veya araba olarak kullanılan aynı karavan). Hareketin aciliyeti ve park etme (ek yapılarla zemine "sabitlememeniz" şartıyla) ve özerklik, güçlü noktalarıdır .


Karavan , yalnızca park edildiğinde konut kullanımı için kullanılan bir römorktur ve seyahat için bir traktöre bağlanması gerekir. Yaşam hücresinin uzunluğu aynı olduğundan , iç mekanlar bir kampçıya göre daha kullanışlıdır ve uyku ve yaşam alanları arasında genel olarak iyi bir işlevsel ayrım vardır. Özellikle kalıcı veya yarı kalıcı tatiller için uygundur (her ne kadar bazı karavan sahipleri bunu tıpkı bir kampçı gibi seyahat gezileri için kolayca ve tatmin edici bir şekilde kullansa da), ziyaret etmek için bir ana kamp (örneğin bir kamp alanında) olarak kullanılabilir. araba bizi barındıran bölge, elbette hiçbir şey sizi etaplar halinde güzel bir yolculukta "birkaç ana kamp" yapmanıza engel değil.Yaşanabilirlik ve özerk bir ulaşım aracının mevcudiyeti, güçlü yönleridir .


Her durumda, bir kampçı veya karavan, sizi barındıran alanda yerleri ve insanları tanımanıza, "yavaş nefes alarak" dolaşmanıza izin verecektir. Yolculukta sadece bir başlangıç ​​noktası ve bir varış noktası yoktur, aynı zamanda tüm yolculuk vardır. Arada olanı deneyimlemeden her zaman ve sadece bir noktadan diğerine gitmek istiyorsanız , kampçı ve karavan size göre değil .

bottom of page