top of page

Almanya'da Ücretli Yollar Var mı?

Avrupa'da bir yolculuğa çıkıyorsanız, Almanya kesinlikle hedef listenizin başında. Dürüst olmak gerekirse, ilerlerken muhtemelen en güzel manzaralardan bazılarına sahip olacaksınız: yüksek kalelerden çimenli çayırlara kadar, pencerenizin hemen dışında her zaman büyüleyici bir şeyler vardır.

Tahmin edebileceğiniz gibi, Almanya'da araç kullanmak diğer ülkelerde araç kullanmaktan farklıdır. Almanya'daki kötü şöhretli otobandan çevre etiketlerine kadar, düzenlemeler beklediğiniz gibi olmayabilir. Almanya'da araç kullanma hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyor ama nereye bakmanız gerektiğinden emin değilseniz endişelenmeyin! Doğru yere geldiniz - bu blog, Alman otoyolundaki seyahatiniz için hazırlamanız gereken tüm bilgileri açıklayacak.


Paralı yollar

Almanya'da ücretli yollar var mı?

Almanya'da paralı yolların tarihi biraz belirsizdir. Alman vatandaşlarının masraflarını karşılayabilecekleri ücret sistemlerini uygulamaya çalıştılar. Ancak bu, yalnızca yabancıların geçiş ücreti ödeyeceği anlamına geldiğinden, teklif uygulamaya konulamadan yakın zamanda hurdaya çıkarıldı.

Bu, Almanya'da ücretli yol olmadığı anlamına gelmez. Aracınızın brüt ağırlığı 7,5 ton veya daha fazlaysa, bazı ücretler ödemeniz gerekir. Aksi takdirde, geçiş ücreti ödeme endişesi olmadan dolaşmakta özgürsünüz!

Aracınızın ağırlığı 7,5 tondan fazlaysa, geçiş ücretlerinizi birkaç farklı şekilde önceden ödeyebilirsiniz:

1. Geçiş ücreti istasyonu üzerinden oturum açın:

Almanya'da kamyon durakları, servis alanları ve servis istasyonlarında ülkenin dört bir yanına dağılmış ücretli geçiş terminalleri var. Bu terminallerden herhangi birini kullanmak için oturum açmanıza veya kayıt olmanıza gerek yoktur. Sistemde gezinmek kolaydır - gideceğiniz yollar için ödeme yaparsınız. Ayrıca bir İngilizce seçeneği de var, bu yüzden dil engeli konusunda endişelenmenize gerek yok! Ücretli geçiş istasyonlarını nerede bulacağınızdan emin değilseniz , Toll Collect web sitesinde ücretli geçiş istasyonlarını bulabilirsiniz!

2. Toll Collect aracılığıyla çevrimiçi:

Toll Collect, geçiş ücretlerinizi ödeyebileceğiniz resmi web sitesidir. Web siteleri üzerinden "rota ayırarak" ödeme yapmanın en kolay yollarından biri. Sen olacak bir ödeme sayfasına yönlendirildi rotanız ve araç hakkında bilgileri doldurun. Orada, ücretleriniz hesaplanacak ve bir hesaba ihtiyaç duymadan ödeyebileceksiniz. Ancak, kredi kartı veya yakıt kartı gibi farklı ödeme yöntemlerine sahip olmak istiyorsanız , bir hesap açmalısınız.

3. Toll Collect uygulaması:

Güzergah bilgilerinize kolay erişim sağlamak istiyorsanız, Toll Collect uygulamasını indirin. İşlem, web sayfasına benzer, yalnızca telefonunuzun daha küçük ekranına sığacak şekilde ayarlanmıştır!

Çevresel Çıkartmalar:

Hızlı bir şekilde yıkmak için Almanya, yakın topluluklardaki hava kirleticileri sınırlamak için çevre bölgeleri belirledi. Ülkenin dört bir yanına dağılmış durumdalar ve çevre etiketi olmadan bu alanlarda araba kullanamazsınız. Birine sahip olmamak, çevresel bir bölgeye girmek, durmak veya park etmek için ek ücretler dahil olmak üzere kabaca 73,00 £ tutarında ağır bir para cezasına neden olabilir!

Muhtemelen, aracınız Yeşil çevre rozeti almaya hak kazanacaktır. Bunu çevrimiçi olarak (12,00 £ 'luk ucuz fiyata) birkaç kısa adımda satın alabilirsiniz. Aracınızın hangi rozet için uygun olduğunu tekrar kontrol etmeye ve çevre rozetinizi nasıl satın alacağınıza ilişkin ayrıntılı adımlara bakmaya değer .

Otobanda Sürüş Kuralları:

Almanya'daki otobanı duyduğunuzda, muhtemelen arabaların istedikleri kadar hızlı ilerleyebildikleri kanunsuz otoyol yollarını düşünüyorsunuz. Bu gerçeklerden daha fazla olamaz - herkesin güvenli bir yolculuk yapmasını sağlamak için yürürlükte olan birkaç sürüş kuralı vardır. Yolculuğunuza başlamadan önce bu kurallara aşina olmanız önemlidir:

1. Daima sağa sürün

Çoğu ülke gibi, sol şerit tipik olarak hız sınırlarını test etmek isteyenler için ayrılmıştır. Yüksek hızda sürmeyi planlamıyorsanız, doğru şeritte kalmanız en iyisidir. Sağ şeritte sürerek bir arabadan asla geçmemeyi unutmamak da önemlidir.

2. Arkanızdaki arabadan farlar

Sol şeride geçip yavaşlarsanız, arkanızdaki araba yaklaştıklarını belirtmek için farlarını yakabilir. Şu anda stresli görünse de paniğe gerek yok! Mümkünse sağ şeride kaydırın ve her şey yoluna girecek.

3. Önünüzdeki arabadan gelen tehlike ışıkları

Önünüzdeki arabanın tehlike ışıklarını yakması, acil tehlikede olduğunuz anlamına gelmez. Bu basitçe, önündeki arabanın aniden yavaşladığı veya durduğu ve yavaşlamanız veya başka bir şeride geçmeniz gerektiği anlamına gelir.

4. Hız radarları

Otobanda hız sınırı olmadığını düşünseniz bile, bu gerçeklerden oldukça uzaktır! Almanya'daki otobanın bazı bölümlerinde hız sınırları var ve kesinlikle yol boyunca trafik hız kameraları var. Değişen hız sınırını belirtmek için kırmızı bir daire içinde siyah sayılarla beyaz işaretler göreceksiniz. Sırf kameraları görememeniz, sizi yakalayamayacakları anlamına gelmez ve yakalarlarsa çok ağır bir cezaya sahip olursunuz.

5. Kurtarma yolu

Rettegunsgasse, trafik Almanya'daki otobanda (ve benzer şekilde Avusturya otobanında) yedeklendiğinde oluşturulması gereken bir acil durum araç şeridini ifade eder. Sürücülerin en sağa veya en soldaki şeritlere gitmeleri gerekir, böylece acil durum araçlarının geçmesi için açık bir orta şerit vardır.

Almanya'da daha fazla sürüş kuralına göz atın !


Otoyol vinyetleri

Sırf Almanya'da geniş ücretli yollar olmadığı için, hiç kimsenin olmadığı anlamına gelmez! Otoban Avusturya ve İsviçre'ye kadar uzanır ve sınırı geçmeye karar verirseniz, yolculuğunuz için hazırlıklı olduğunuzdan emin olun.

Avusturya

Otobanı kullanabilmek için bir vinyet satın almanız gerekir. 10 günlük, 2 aylık ve yıllık vinyetler vardır. Bu etiketler gözle görülür şekilde ön cama yapıştırılmalıdır. Şunları yapabilirsiniz ASFINAG web sitesindeki çevrimiçi vinyet satın . Alternatif olarak, Almanya'daki benzin istasyonlarından bir vinyet satın alabilirsiniz.

İsviçre

İsviçre ayrıca sürücülerin İsviçre otoyollarını kullanmak için bir vinyet satın almasını şart koşuyor . Bununla birlikte, Almanya'dan farklı olarak vinyet, günlük, haftalık veya aylık vinyet satın alma seçeneği olmadan bir takvim yılı için geçerlidir. Doğru şekilde uygulandığından emin olun, aksi takdirde para cezası ile karşı karşıya kalırsınız.

İsviçre vinyetlerini çevrimiçi olarak veya sınırda satın alabilirsiniz. İnternetten satın alırsanız bir rezervasyon ücreti olmasına rağmen, sınırda bir vinyet satın alırsanız uzun kuyrukları atlayabilirsiniz.

Ve aynen bunun gibi, Alman otoyoluna çıkmaya hazırsınız! Bir karavan sürmek istiyor, ancak nereye bakacağınızı bilmiyorsanız, Goboony'nin sunduğu çok çeşitli karavana göz atmayı unutmayın. Sadece birkaç kısa tıklamayla, ömür boyu sürecek bir yolculuğa çıkabilirsiniz.Almanya'da Ücretli Yollar Var mı?
Almanya'da Ücretli Yollar Var mı?

Comments


bottom of page